Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Cистеми автофіксації ПДР дали збій: на що масово скаржаться водії

Cистеми автофіксації ПДР дали збій: на що масово скаржаться водії

Водіям надходять чужі штрафи.

В Україні від початку роботи системи автофіксації правил дорожнього руху, 50 з яких запрацювали від 1 червня, у великої кількості водіїв з'явилися дві проблеми: сплативши штраф, повідомлення про нього не зникає або система надсилає суму стягнення, попри те, що автомобіль давно продано іншій людині, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Автомобіліст Володимир Козак живе в Умані, де камер фіксації порушень поки немає, але за червень він має три штрафи. Чоловік розповідає, що автомобіль, який нещодавно тричі перевищив швидкість, продав ще два роки тому. Щоправда, не офіційно, а так би мовити обміняв техпаспорт на гроші.

"Обдивилися авто, розрахувалися зі мною. Покупці були з Київської області і їм треба було ще їхати. Домовилися, що приїдуть і ми оформимо доручення", - каже Володимир.

Відео Оплачують чужі штрафи: водії скаржаться на роботу системи автофіксації ПДР

Не порушували, а штрафи отримують. Від початку роботи системи автофіксації чимало водіїв зіткнулися із проблемами: деякі давно продали автомобіль "за техпаспортом", комусь система надіслала штраф помилково, а деякі водії сплатили, але повідомлення штраф не зникає. Як водіям владнати ці питання - дивіться у сюжеті.

Оплачують чужі штрафи: водії скаржаться на роботу системи автофіксації ПДР

Покупець, зазначає водій, більше не приїхав, а його контакти загубилися, але після початку роботи дорожніх камер авто про себе нагадало. Чоловік каже, що встановив спеціальний застосунок на мобільний телефон і виявилося, що він має три неоплачені штрафи. У поліції йому сказали, що потрібно шукати нових власників автівки.

"Півтора року минуло, майже два. Вона може бути перепродана чимало разів. Платити за чиїсь правопорушення жодного бажання. Зараз в мене їх три, до вечора може бути десять", - обурюється чоловік.

Після запуску системи автоматичної фіксації порушень проблеми виникли не лише із проданими або орендованими автомобілями. У мережі з'явилася світлина постанови, яка фактично складена на легковий автомобіль і його власника, а от фото порушення вантажного автомобіля.

Окрім цього водії пишуть, що встановили застосунки про штрафи, але зазначені там реквізити відрізняються від тих, що в поліції. А деякі автовласники, попри те, що вказували довірену особу, все ж отримували штрафи за чужі порушення.

Заступник керівника патрульної поліції Олексій Білошицький називає невідповідність даних власника авто, яке порушило, "технічним збоєм програми", який виправили.

Якщо ви сплачуєте штрафи у застосунках, реквізити необхідно звіряти із тими, що на офіційному сайті. А от випадок як у Володимира із продажем, а точніше передачею автомобіля за техпаспортом, а не офіційною зміною власника, найскладніший. І шукати, де авто, кажуть у поліції, доведеться самостійно.

Система автофіксації працює майже місяць. За цей час лише у Києві та області вона вполювала близько 550 тисяч порушників швидкості. Але чи не щодня, кажуть копи, статистика порушень - зменшується.

Залиште свій коментар

Вибір редакції