Закон щодо протидії булінгу діє в Україні рік.
Освітяни та поліція щодня отримують тисячі повідомлень про дитячий булінг. Так, лише упродовж минулого року до правоохоронців надійшло майже 90 тисяч скарг через цькування. З них 350 справ, що дійшли до суду й кривдники отримали вирок та понесли покарання. Чи зменшили реальні штрафи, ухваленого рік тому закону, агресію і бійки в школі, про це у сюжеті ТСН.19:30.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов лише за кілька місяців своєї роботи отримав понад 200 скарг у зв'язку із булінгом і радить батькам документувати все і збирати свідчення.
"За рік дії закону, відбулося понад 300 судових слухань, які розглядали справи про булінг. Це, насправді, не дуже багато, бо в Україні понад 600 судів і це одна справа на два суди", - каже освітній омбудсмен.
За словами Сергія Горбачова, головна проблема реалізації ухваленого рік тому закону в тому, що коли працюють над справою, щоб подати її на розгляд до суду, здебільшого люди фіксують не факти, а свої оцінювальні судження.
"Тобто, мою дитину переслідують чи образили, а, насправді, це не є фактом, це є судженням. Фактом буде, що "конкретного числа", "на конкретному уроці" чи місці це відбулося", - пояснює Сергій Горбачов.
Тим часом, чи не щотижня в Україні нові скандали з побиттям підлітків. Зокрема, понад 100 рішень суду, де нападники отримали штраф.
Фахові соціологи, психологи визначають найбільший розвиток цієї проблеми чи негативного явища, і це п'ятий, шостий, сьомий, восьмий клас. Крім того, як наголошують фахівці, є певна частка школярів, які страждають від знущань майже щотижня.
Водночас експерти і соціологи після року дії закону, кажуть, що агресії в школах України поменшало: "Тенденція йде до зменшення, але все ж таки сьогодні розуміємо, що кожен третій підліток страждає від булінгу".
Зазначимо, ще три роки тому в Чернігові діти гуртом жорстоко побили дев'ятикласницю Поліну. Постраждала нині в 11 класі. Після побиття у Поліни погіршився зір, вона проходить курс реабілітації й боїться скупчення людей. Тепер вона нікому не довіряє, у неї не залишилося друзів, але, попри це, Поліна планує вступити до університету.
Потерпіла вважає, що люди, які з неї "познущались повинні бути покарані". Але суд у цій справі триває досі.
Світлана Березівська