Цього літа синоптики обіцяють українцям +41 та сильні зливи

Цього літа синоптики обіцяють українцям +41 та сильні зливи

На українців у цьому році чекає аномальна спека, обіцяють синоптики

В Гідрометцентрі попереджають, що температура буде зростати з кожним роком.

У цьому році синоптики прогнозують українцям аномально спекотне літо, і чергування періодів посухи з сильними зливами. Про це повідомив заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко, пише "Сегодня".

"Конкретні прогнози на такий довгий термін робити складно, але, вочевидь, літо-2013 буде спекотніше, ніж попереднє, і це підтверджує загальну тенденцію до потепління. Думаю, що в наступні три місяці на нас чекають періоди посухи і аномально високої температури, які будуть чергуватися з сильними дощами та зливами", - сказав Прокопенко.

Читайте також: Українцям у 2013 році прогнозують урагани і тропічне літо

За його словами, на самому початку літа температура буде помірною.

"У перші два тижні червня повітря прогріється максимум до 30 градусів, будуть йти дощі та грози, потім температура буде поступово підніматися. Найбільш спекотним періодом стане липень-перша половина серпня", - стверджує заступник начальника Українського гідрометцентру.

Анатолій Прокопенко зазначив, що в цей період, але в різний час в різних областях температура повітря прогріється до +38 градусів, а місцями до +41.

"Максимальна температура буде одночасно не у всій країні, тому що територія в нас велика, але те, що спека встигне "пройтися" скрізь, - це факт. Починаючи з третього тижня серпня, температура знову почне падати і буде приблизно такою ж, як на початку червня", - вважає заступник начальника Гідрометцентру.

Читайте також: Нинішнє літо обіцяє бути найспекотнішим за всю історію метеоспостережень в Україні

За його словами, зливи і грози цього літа будуть часто "радувати" українців, і початок "сезону дощів" можна помітити вже зараз.

"Взагалі, українцям є сенс звикати до того, що кожне нове літо буде все більш теплим та спекотним. Глобальне потепління дає про себе знати", - додав фахівець.

При цьому синоптик зазначив, що цілком можлива зміна прогнозу на літо.

"Наприклад, цей травень видався по-літньому теплим, хоча, за нашими даними, такого не мало б бути", - каже Прокопенко.

Раніше синоптики прогнозували, що літо-2013 прийде в Україну на початку травня

Повʼязані теми:

Наступна публікація