Цушко заблокував видання понад 100 українських книжок

Держкомтелерадіо нарікає на перепони у друкуванні понад сотні суспільно важливих книжок через позицію Міністерства економіки .

Міністерство економіки, яке очолював Василь Цушко, поставило під загрозу зриву програму "Українська книга", яка передбачає випуск понад сотні суспільно важливих українських книжок. Про це повідомили у прес-службі Державного комітету телебачення і радіомовлення.

"Сьогодні головною перепоною у друкуванні понад сотні суспільно важливих книжок стало Міністерство економіки, - сказав голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк. - Справа в тім, що це Міністерство має погоджувати тендерні процедури закупівлі в одного учасника послуг в друкуванні книг. Але воно з 8 листопада залишає надіслані нами документи без відповіді".

Тому, підкреслив він, попри те, що Міністерство фінансів виділило гроші, жоден проект з програми ще не профінансовано.

"Прикро, що чиновники Мінекономіки не розуміють значення цієї програми для національних інтересів та ігнорують її в той час, коли в Україні зменшується випуск книг за назвами та тиражами, коли держава не задовольняє потреби суспільства в якісній, змістовній книзі, науковій літературі", - сказав Плаксюк.

За його словами, саме програма "Українська книга" заповнює ці прогалини, в її рамках заплановано випуск творів як класиків української літератури, так і сучасників, які пишуть історію нашого народу, велика кількість проектів для дітей, наукова та пізнавальна література… "Наступний рік, як ми знаємо, особливий для України - 20 років Незалежності, шевченківські дати, інші віхи нашої історії. І все це було враховано в бюджетній програмі", - зазначив голова Держкомтелерадіо.

До програми "Українська книга" цього року увійшло 116 видавничих проектів. Сума коштів, передбачена в державному бюджеті нинішнього року на випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга", становить 33 млн грн (з урахуванням минулорічних боргів).

Нагадаємо, в результаті ініційованої президентом адміністративної реформи, 10 грудня Міністерство економіки, яке очолював Цушко, було ліквідовано. Створене на його базі Міністерство економічного розвитку і торгівлі очолив віце-прем'єр Андрій Клюєв.

Читайте також:

Партія регіонів: Цушко чесний, як би смішно це не звучало

Чиновники "наварили" на книжках для бібліотек 10 мільйонів гривень

Литвин і Толстоухов видадуть свої книжки за рахунок бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: