ЦВК: вибори в Раду мають пройти наступного року

Згідно з Конституцією 1996 року вибори депутатів ради повинні пройти 27 березня наступного року. Тому вже в листопаді ЦВК оголосить про початок передвиборчої кампанії.

Чергові вибори до Верховної ради мають відбутися 27 березня 2011 року.

Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

За його словами, згідно з Конституцією 1996 року, вибори депутатів Ради мають відбутися в останню неділю березня четвертого року повноважень парламенту.

Про оголошення початку чергових виборів до Верховної ради Центральна виборча комісія повинна оголосити в листопаді, якщо до цього часу не будуть внесені зміни до Конституції і до закону про вибори народних депутатів.

Магера зазначив, що з рішенням Конституційного суду про скасування політреформи 2004 року хтось може погоджуватися, а хтось ні. "Я як юрист і законослухняний громадянин повинен його виконувати, у мене немає іншого варіанту", - пояснив Магера.

За словами заступника голови ЦВК, Конституція повинна діяти в повному обсязі, і неправильними є спроби вважати недійсними окремі її положення. "Якщо хтось хоче висмикувати окремі статті і трактувати так, що одні діють, а інші ні - це глибоко помилково. Конституція діє щодо всіх суб'єктів правовідносин, і її верховенство забезпечується на всій території України", - сказав він.

У той же час, Магера підкреслив, що щоб уникнути різночитань Конституції Центрвиборчком може додатково звернутися до Конституційного Суду для тлумачення цих норм.

У свою чергу, заступник глави ЦВК Жанна Усенко-Чорна вважає, що всі суперечки щодо терміну дії депутатських мандатів безпідставні, і оскільки Конституція є законом прямої дії, у Центрвиборчкому немає іншого шляху, окрім як оголосити про початок виборів за 125 днів до їх проведення, тобто вже в листопаді поточного року.

"Оскільки цей виборчий процес буде тривати протягом двох бюджетних років, то ЦВК необхідно терміново підготувати фінансові запити і направити їх до Кабінету Міністрів і Верховну раду, щоб забезпечити необхідне фінансування процесу", - вважає вона.

Разом з тим, Усенко-Чорна не виключає, що виборче законодавство в найближчим часом може бути змінено.

Нагадаємо, раніше Віктор Янукович заявляв, що дострокових виборів у зв'язку зі скасуванням політреформи 2004 року і повернення до Конституції 1996 року в Україні не буде.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав політреформу 2004 року незаконною 2004 року, і Україна повернулася до президентсько-парламентської форми правління.

Чергові вибори до українського парламенту мають відбутися в 2012 році. У контексті політреформи опозиція зажадала провести вибори достроково - 27 березня 2011 року, відповідна постанова навіть зареєстрована у Верховній раді.

Читайте також:

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів на виборах

У Харкові визначилися фаворити виборів

Сестра Ющенка пішла на вибори від Партії регіонів

США нагадали Януковичу про важливість чесних виборів та свободи ЗМІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: