ЦВК вимагає в Конституційного суду розтлумачити, коли будуть вибори

ЦВК вимагає від Конституційного суду визначити, за старою чи новою Конституцією будуть визначені терміни наступних виборів до ВР.

Центральна виборча комісія вирішила просити Конституційний суд розтлумачити положення частини 1 статті 76 Конституції щодо строків проведення чергових виборів Верховної ради.

За відповідний проект постанови проголосували всі 14 членів ЦВК, присутніх на засіданні.

При цьому КС визначив представниками ЦВК в КС у цій справі заступника голови комісії Андрія Магеру та члена комісії Олександра Шелестова.

Частина 1 статті 76 Конституції визначає, що конституційний склад Верховної Ради - 450 народних депутатів, які обираються на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на 4 роки.

Нагадаємо, голова Верховної ради Володимир Литвин називає оголошення дати чергових виборів парламенту повноваженням ЦВК.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Відповідно до Конституції-1996, Рада обирається на 4 роки, а не на 5, як це передбачали внесені в неї зміни в 2004 році.

Раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера заявляв, що чергові вибори до Верховної ради мають відбутися 27 березня 2011 року.

Читайте також:

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

ЦВК: вибори в Раду мають пройти наступного року

Янукович обіцяє "широко" обговорити зміни до Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: