ЦВК звинуватила владу у використанні адмінресурсу

Заступник голови ЦВК заявила про блокування адмінресурсом участі опозиційних партій у місцевих виборах.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна заявляє про те, що участь опозиційних партій у місцевих виборах заблоковано через використання представниками влади адміністративного ресурсу.

Про це вона сказала на зустрічі з делегацією Конгресу місцевої й регіональної влади Ради Європи.

На зустрічі також були присутні заступник голови ЦВК Андрій Магера й члени комісії Валерій Шелудько й Ігор Жиденко.

Усенко-Чорна заявила, що склади виборчих комісій сформовані не на паритетних принципах, а при повному домінуванні представників партії влади, що, на її думку, спотворює загальні принципи проведення вільних і чесних виборів.

"Сьогодні одна з потужних політичних сил, по суті, не має змоги брати участь у виборах. У діяльність політичних партій втручаються органи виконавчої влади, зокрема адміністративним шляхом заблокована участь у виборах конкретної політичної сили", - сказала вона.

Заступник голови ЦВК відзначила, що вважає одним з найбільших недоліків чинного закону про вибори скорочення строків виборчого процесу. На її думку, це практично позбавляє політичні партії права на оскарження результатів і дій виборчкомів.

"Хоча номінально таке право в законі присутнє, але практика й швидкість виборчого процесу це право приводять до нуля. Крім того, входять до складу норми, які дуже жорстко регулюють процедуру напрямку скарг, і фактично за невеликим винятком ці скарги приречені на те, щоб комісії їх не розглядали за формальними ознаками. Закон виписаний таким чином, щоб максимально розширити коло для використання адміністративного ресурсу", - вважає Усенко-Чорна.

Магера також звернув увагу на відсутність паритетного представництва провласних й опозиційних сил у складі виборчкомів і назвав це тільки одною з вад практики застосування закону про місцеві вибори.

Нагадаємо, раніше про застосування Партією регіонів адмінресурсу на місцевих виборах заявляла партія "Єдиний центр".

Кампанія по місцевим виборам стартувала 11 вересня, вибори пройдуть 31 жовтня.

Читайте також:

Комуністів не пускають на вибори в Криму

ПР буде першим номером майже у всіх виборчих списках

Три компанії проведуть екзит-поли в чотирьох містах

США направлять спостерігачів на вибори в Україну

У Черкасах знижується рейтинг Партії регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: