ЦВК звинуватила Конституційний суд у нехтуванні проблемами суспільства

Суспільство не отримало будь-якої інформації про реакцію КС на подання Центральної виборчої комісії з відповідного питання, наголосив глава Центрвиборчкому.

 Центрвиборчком звинуватив Конституційний суд у ігноруванні свого подання щодо виборів і нехтуванні суспільними потребами. Про це заявив голова ЦВК Володимир Шаповал.

Він нагадав, що КС 18 листопада у висновку про конституційність законопроекту про внесення змін до Конституції щодо проведення чергових виборів народних депутатів, президента, депутатів Верховної ради Криму, місцевих рад та голів, констатував, що "право обирати і бути обраним було реалізовано громадянами України на останніх виборах до Верховної ради та президента на умовах 5-річного строку періодичності виборів".

За словами Шаповала, цей висновок  було оприлюднено до проведення засідання ЦВК, на якому частина її членів порушила питання щодо оголошення початку виборчого процесу з чергових виборів народних депутатів.

Таким чином, на думку голови ЦВК, Конституційний суд не дав відповідь на питання, яке цікавить Центрвиборчком.

Шаповал також підкреслив, що це питання стосується не тільки ЦВК, а навпаки, є одним з найбільш гострих на сьогодні, з огляду на різні інтереси, що існують у суспільно-політичному середовищі.

Суспільство не отримало будь-якої інформації про реакцію КС на подання Центральної виборчої комісії з відповідного питання, наголосив глава Центрвиборчкому.

На думку Шаповала, подібний спосіб реагування з боку одного державного органу на законні звернення іншого державного органу є "абсолютно неприпустимим". "Ми сприймаємо таку бездіяльність… як нехтування суспільними потребами. А в широкому сенсі - як зловживання правом", - заявив він.

Нагадаємо, Конституційний суд 19 листопада підтримав проведення чергових виборів до Верховної ради в жовтні 2012 року замість березня 2011.

Центрвиборчком фактично погодився з рішенням Конституційного суду та Верховної ради щодо продовження терміну повноважень парламенту на півтора роки.

Читайте також:

Кампанія з виборів до Ради може стартувати вже у листопаді

Опозиція судитиметься за урізання терміну повноважень депутатів

Литвин заперечив людям Януковича: Рада працюватиме ще два роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: