ДАІ офіційно припинила розсилати водіям "листи щастя"

ДАІ припинила фото- і відезйомку порушень правил дорожнього руху. Таку систему фіксації правопорушень визнано юридично недосконалою.

Державна автоінспекція припинила фото- і відеофіксацію стаціонарними технічними засобами швидкісного режиму на автодорогах, які передбачають складання протоколу про перевищення швидкості без зупинки транспортних засобів, до законодавчого врегулювання цього питання.

Про це на прес-конференції повідомив заступник начальника департаменту ДАІ Володимир Рєзніков.

"Ми під час нагляду за дорожнім рухом не використовуємо спеціальні засоби фото- і відеофіксації або інші засоби в так званому автоматичному режимі без обов’язкової зупинки транспортного засобу (для складання протоколу про порушення правил дорожнього руху)", - сказав він.

Рєзніков відзначив, що на сьогоднішній день патрулі ДАІ, використовуючи технічне устаткування і прилади фото- і відеофіксації порушень Правил дорожнього руху, обов’язково повинні у разі встановлення такого порушення зупиняти транспортні засоби і складати протокол.

Він підкреслив, що ті відеокамери, які на сьогоднішній день встановлені на дорогах, належать комунальним господарствам і ДАІ не має до них ніякого відношення.

У свою чергу, присутній на прес-конференції начальник управління департаменту ДАІ Олег Сірий підкреслив, що припинення використання стаціонарних техзасобів фото- і відеофіксації пов’язана з тим, що вона не врегульована на законодавчому рівні.

Зокрема, законом передбачена автоматична фіксація такими техзасобами порушення швидкісного режиму на дорогах, але не передбачені подальші дії співробітників ДАІ в таких випадках (напрям водіям, що допустили такі порушення, листів з фотографіями, на яких зафіксований їх автомобіль і вказана перевищена ними швидкість).

ДАІ прийняло рішення припинити фото- і відеофіксацію порушень швидкісного режиму у зв’язку з громадською незадоволеністю і судовими позовами з цього приводу.

На даний момент створена робоча група із законодавчого врегулювання автоматичної фото- і відеофіксації швидкісного режиму на дорогах.

Нагадаємо, в березні Міністерство внутрішніх справ внесло прилад для фіксації порушення водіями швидкості руху "Візир" до переліку технічних засобів, які можуть використовувати співробітники ДАІ для виявлення і фіксації порушень правил дорожнього руху.

У травні ДАІ проводило випробування нового приладу TRUCAM для фіксації порушення швидкості автомобілями.

ДАІ вважає достатніми суми штрафів, які встановлені на даний момент за порушення ПДР.

Читайте також:

ДАІ візьме на озброєння новий суперрадар

Співробітникам ДАІ дозволили стріляти у п'яних водіїв

МВС: псевдо-даішники обдирають людей на дорогах

В Україні дозволять оформляти ДТП без участі ДАІ

ВідеоДАІ офіційно припинила розсилати водіям "листи щастя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: