ДАІ підготувала зміни до правил дорожнього руху

Державтоінспекція України підготувала нову редакцію правил дорожнього руху. У ній пропонується знизити швидкість руху, заборонити водіям їздити втомленими тощо.

Враховуючи те, що за останній час було внесено чимало доповнень до Правил дорожнього руху (тільки за останні два роки вступили в силу 6 постанов Кабміну із редагування правил дорожнього руху), ДАІ підготувала проект редакції, що об'єднує всі прийняті раніше зміни, внісши і повністю нові пропозиції.

Деякі з них вже існують в інших законодавчих документах, правилах і стандартах, що діють у сфері дорожнього руху.

У новій редакції чітко задекларовано, що зупиняти на дорозі, перевіряти авто і документи у водія мають право лише працівники міліції і тільки при виконанні службових обов'язків.

Тобто водії можуть не зупинятися на вимогу інших осіб на помах смугастого жезла - наприклад, так званих екологів, які перевіряють кількість шкідливих речовин у відпрацьованих газах.

З існуючих Правил пропонується прибрати знак і поняття "дорога для автомобілів". Даішники пояснюють це тим, що в Україні майже немає трас, що відповідають цим вимогам.

Нагадаємо, що на даних ділянках дозволено було їздити зі швидкістю 110 км / год. Однак з огляду на численні побажання автомобілістів і народних обранців, у минулому році Кабмін підготував постанову, що надає право рухатися зі швидкістю до 110 км / год. на дорогах з окремими проїзними частинами, відокремленими одна від одної розділовою смугою (пункт 12.6 "г" правил дорожнього руху).

У редакції Правил, яку ДАІ підготувала нині, пропонується знову знизити швидкість, дозволивши рух на автомагістралях не більше 130 км / год., а на інших дорогах - не більше 90 км / год. Таким чином, на більшості заміських доріг швидкість не повинна буде перевищувати 90 км / год., адже автомагістралей в Україні майже немає.

Офіційно дозволену швидкість в 110 км / год. пропонується прибрати, залишивши лише два варіанти руху - 130 км / год. на автомагістралях та 90 км / год. на всіх інших дорогах.

Велику увагу приділили велосипедистам. Так, пропонується вважати велосипедною доріжкою тільки ділянку, яка виконана з покриття червоного кольору. А для кращої організації руху велосипедистів для них збираються встановити спеціальні світлофори двох типів - тільки для велосипедистів і для пішоходів і велосипедистів. З'являться також нові дорожні знаки та розмітка.

З метою підвищення безпеки руху список заборон для водіїв значно розширено. Відтепер їм заборонено керувати транспортним засобом не тільки під впливом алкогольного і наркотичного сп'яніння, а й лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також у хворобливому і втомлені стані.

Не дозволяється також перевозити пасажирів на автобусі на відстань понад 500 км одним водієм. До речі, покарання за це порушення навіть передбачено окремою статтею Кодексу України про адміністративні порушення 121-2 ч. 3, що передбачає штраф у розмірі від 170 до 255 грн.

Щоб обмежити незаконне використання нерозмитнених автомобілів, які ввозяться в Україну тимчасово, збираються заборонити керувати такими ТЗ, передавати їх у володіння, використання або розпорядження іншим особам. На них має право їздити тільки особа, яка завезла даний ТЗ.

Більш жорсткі вимоги означатиме знак 3.34 "Зупинка заборонена". Якщо нині він забороняє зупинку і стоянку всіх ТЗ, крім таксі, що здійснюють посадку і висадку пасажирів (розвантаження чи навантаження вантажів), то в майбутньому це буде стосуватися будь-яких ТЗ.

І ще одна істотна зміна - заборонять також зупинку на автомагістралях поза спеціально відведеними для цього місцями, позначеними знаками 5.38 або 6.15.

ДАІ відкрита для діалогу з учасниками руху - вони мають можливість надіслати свої пропозиції та зауваження з приводу нововведень в ПДР і вплинути на їх остаточний варіант.

Всі перераховані вище нововведення сьогодні існують поки що тільки в проекті змін до правил дорожнього руху, а повна їх редакція викладена на електронному сайті Департаменту ДАІ МВС України. Більше того, всі зацікавлені особи можуть вносити свої пропозиції та зауваження з приводу нововведень. Таким чином, поки ще є можливість відкоригувати ті моменти, які викликають зауваження у автомобілістів.

Читайте також:

Луценко погрожує криміналом водіям за хабарі даішникам

ДАІ випробує в Дніпропетровську нову технологію сплати штрафів

В Україні запроваджують "чорні списки" недобросовісних водіїв

У Росії чоловік помер у черзі за правами водія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: