ДАІ відбиратиме права, доки водії не оплатять штрафу

В українських автолюбителів будуть забирати права в заставу – до моменту оплати штрафу за порушення.

У ДАІ стурбовані тим, що лише 70% оштрафованих автолюбителів справно оплачують квитанції. Тому незабаром в українських автолюбителів будуть забирати права в заставу – до моменту оплати штрафу за порушення.

Таку заяву зробив начальник Департаменту ДАІ Валерій Лозовий.

Приводом для посилення контролю за оплатою штрафів послужила статистика, яка говорить, що лише 70% оштрафованих автолюбителів справно оплачують квитанції. Решта ж просто відкладають повідомлення подалі і благополучно про нього забувають.

Також, на думку Лозового, суди занадто м'яко ставляться до водіїв, які грубо порушили ПДР. На цей момент права забирають лише за створення аварійної ситуації або за їзду в нетверезому стані. В інших випадках суд призначає порушникам громадські роботи, штрафи, – сказав Лозовий.

На його думку, вилучення прав має поширитися і на такі порушення, як проїзд на червоне світло або виїзд на зустрічну смугу через суцільну лінію.

На жаль, практика відбору водійських посвідчень до моменту сплати штрафу – це лише спроба ДАІ перекласти частину своєї роботи щодо контролю за сплатою штрафів на водіїв. Тепер водій повинен буде вистояти в чергах і показати квитанцію, яку внесуть у комп'ютер, а потім відправиться в іншу чергу за водійським посвідченням. Зазначимо, що, як правило, такі служби ДАІ працюють у будні, що створить ще й додаткові труднощі, оскільки потрібно буде відпрошуватися з роботи.

Нагадаємо, що у ДАІ вже проходив експеримент з відбору водійських посвідчень за будь-яке порушення. Це було в 2008 році, коли в результаті зимової спецоперації без прав залишилося майже 20 тис. осіб. У пікові дні патрулі відбирали більше 1 тис. водійських посвідчень на день. Експеримент було визнано не перспективним.

Читайте також:

Водій замість прав показав даїшникам член (відео)

Донецький даїшник обматюкав водія: порушувати будеш, ху*ло є*учєє? (відео)

Джанкойський даїшник погрожував водію "набити є...ло" (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: