ДАІ виписуватиме мінімальні штрафи водіям, які розкаються

Втім, адвокати кажуть, що визнання своєї провини позбавляє порушника ПДР можливості оскаржити протокол про порушення в суді.

У Києві тепер штрафуватимуть порушників ПДР по-новому: начальник столичної ДАІ Анатолій Сіренко рекомендує інспекторам карати гривнею по мінімуму тих, хто визнав свою провину і розкаявся.

Втім, як роз’яснив керівник прес-служби ДАІ Києва Євген Кравець, каяття не допоможе злісним порушникам і тим, у кого є несплачений штраф, - їм припишуть максимально дозволене статтею Кодексу про адмінпорушення (КпАП) покарання.

"Інспектор одразу ж перевіряє по базі даних як водія (які за ним числяться порушення), так і автомобіль - чи не вкрадений. Також він оцінює майновий стан винного (якщо їде на дорогому авто, значить, добре заробляє), цікавиться місцем роботи і за сукупністю всієї інформації ухвалює рішення, - роз’яснив Кравець.

"Різниця в грошах може бути істотною - наприклад, за перевищення швидкості понад 20 км/год вилка штрафу від 255 до 340 грн., а за відсутність полісу "автоцивілки" від 425 до 850 грн. Отже, визнавши свою провину, водій (або пішохід), що порушив ПДР, може заощадити. Відмічу: нічого нового ми не придумали - розкаяння порушника, як пом’якшувальна обставина, передбачено статтею 33 Адмінкодексу", - додав Кравець.

Втім, адвокати кажуть, що визнання своєї провини автоматично позбавляє порушника ПДР можливості результативно оскаржити протокол про порушення в суді, тому одразу каятися перед інспектором зовсім не обов'язково, особливо якщо порушення правил неоднозначне. Коли ж порушення очевидне: проїхав на заборонний знак, неправильно припаркувався, вину краще визнати одразу, тому що штраф все одно платити доведеться.

Читайте також:

"Автоцивілка" може подорожчати майже до 400 гривень

Водіям дозволили сідати за кермо напідпитку

За безкоштовні довідки в ДАІ вимагають 350 гривень

ДАІ запровадила нову систему складання іспитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: