ДАІ заборонила вписувати в техпаспорт родичів

Віднині на чоловіка, дружину, тещу, тестя та ін. треба буде оформити тимчасовий реєстраційний талон або нотаріальне доручення.

При реєстрації або перереєстрації транспортного засобу вже не можна вписувати у техпаспорт родичів.

У МРЕВ пояснюють це новими вимогами, які діють з початку цього року.

Останні 8-9 років у техпаспорт вносили тільки двох людей, причому найближчих родичів. Згідно з раніше діючою інструкцією МВС це - батьки, тесть, теща, чоловік, дружина, діти, рідні брати і сестри, внуки, дід і бабуся, усиновителі та усиновлені.

Сьогодні ситуація змінилася. Як пояснили в ДАІ МВС України, нові вимоги діють згідно з Постановою Кабміну №1371 від 23.12.2009 року, що внесла зміни в "Порядок реєстрації транспортних засобів".

Віднині якщо власник ТЗ хоче надати право іншим фізичним особам, у тому числі й найближчим родичам, на управління своїм особистим транспортом, йому необхідно буде оформити на них тимчасовий реєстраційний талон або нотаріальне доручення. Термін дії даних документів визначає господар ТЗ, указуючи його в заяві, і дійсні вони тільки за наявності основного свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта власника).

Ця зміна обумовлена тим, що на підставі даних, які вписувалися в свідоцтво про реєстрацію, складно було отримати повноцінну інформацію про людину, якій надавалося право управління. Та і графа "Особливі відмітки", куди вносилися подібні записи, головним чином орієнтована на службову інформацію, як те: наявність кредиту на ТЗ, номер і серія митного свідоцтва або старого техпаспорта та ін., а оскільки техпаспорти на пластиковій основі стали меншого розміру, ніж старі - на паперовій, то пріоритет був відданий важливішій інформації для ДАІ.

На сьогоднішній день оформлення тимчасового реєстраційного талона коштує дешевше, ніж домовленість у нотаріуса. У МРЕВ ДАІ - 66 грн незалежно від терміну дії талона. А у нотаріуса - від 250 грн (терміном до 3-х років) до 500 грн (на 10 років).

Читайте також:

На дорогах України з'явилися американські радари

Співробітникам ДАІ дозволили стріляти у п'яних водіїв

Москвич покусав даішника під час здачі іспитів на права

На Київщині даішники відстрілювались від бізнесмена, який протаранив їм авто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: