ДАІ заявила про законність використання іноземних "Візирів"

У ДАІ, посилаючись на законодавство, не погодилися з незаконністю використання іноземних приладів для фіксації порушень водіїв.

Державтоінспекція оприлюднила заяву щодо законності використання приладів фіксації швидкості.

Про це повідомили в ДЗГ МВС України.

У ДАІ відзначають, що згідно з чинним законодавством доказами в адміністративних справах можуть бути показання спеціальних приладів та технічних засобів, що використовуються при спостереженні за дотриманням безпеки дорожнього руху і що мають функції фото-і відеозйомки.

За допомогою цих приладів порушення фіксуються у "ручному режимі", що передбачає обов'язкову зупинку водія, ознайомлення його з показами приладу та після цього складання протоколу. Тож згадані прилади не використовуються як складові інформаційно-телекомунікаційних систем, і відповідно не підлягають підтвердженню відповідності Держспецзвя'зку. Тож Законом не встановлена обов'язковість захисту такої інформації.

ДАІ переконує, що законність використання приборів вимірів підтверджується рядом судових рішень, якими було відмовлено в задоволенні позовів про скасування постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Крім того, прилад зроблений таким чином, що змінити зафіксовані ним данні неможливо. Це підтверджено висновком Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

У планах ДАІ є створення власної інформаційно-телекомунікаційної системи, окремими елементами якої й стануть вищевказані прилади. Після втілення цього проекту у життя МВС в обов'язковому порядку буде звертатися за отриманням усіх необхідних документів.

Нагадаємо, у понеділок, 21 березня, перевірка Генпрокуратури встановила, що Департамент ДАІ МВС незаконно використовував технічні засоби іноземного виробництва TRUECAM LNI 20/20 і "Арена" для фіксації порушень правил дорожнього руху.

Читайте також:

Генпрокуратура: ДАІ незаконно штрафувала водіїв

ДАІ незаконно ловила автолюбителів на закордонний "Візир"

У ДАІ з'явилися нові радари, а водії озброїлися реєстраторами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: