ДАІ знову штрафуватиме на дорозі

Голова Верховного суду Василь Онопенко виступає за поновлення права інспекторів ДАІ штрафувати порушників дорожнього руху на місці події.

Голова Верховного суду Василь Онопенко виступає за поновлення права інспекторів Державної автомобільної інспекції накладати штрафи на порушників дорожнього руху на місці події.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

ДАІ
Можливо, незабаром дорожня міліція вимагатиме від порушників гроші на дещо легальнішій основі (Фото: autoreview.ru)
"Що казати, якщо в мене на столі лежить сотня адміністративних справ, по яких я, голова Верховного суду, повинен винести касаційне рішення відносно сплати порушником штрафу в... 3 грн.40 коп.?", - зазначає голова ВСУ.

Він зазначає, що система штрафування порушників через суди завантажує їх роботу й не гарантує сплати штрафів.

"І справа не в тому, що суди дійсно завантажені. Справа в тому, що держава створила абсурдну систему, у якій немає місця ключовому принципу - неминучості покарання за вчинене. Оформлені працівниками ДАІ порушники просто не приходять у суд і не платять штрафи", - заявив Онопенко.

Голова ВСУ також сказав, що з 7 мільйонів справ, розглянутих українськими судами в 2006 році, більш як 4 мільйони мають стосунок до ДТП.

"За великим рахунком закон не працює. Через суд іде пустишка", - вважає Онопенко.

Голова ВСУ також зазначив, що після призначення на цю посаду він висловив незадоволеність ситуацією й запропонував низку змін.

"Був розроблений законопроект, який передбачав повернення прав ДАІ, інспектору якого спідручніше попередити порушника про необхідність дотримуватися правил дорожнього руху або стягнути штраф за обгін", - сказав Онопенко.

Він також зазначив, що восени 2006 року цей законопроект не був прийнятий Верховною радою.

"Але ми не збираємося зупинятися. Нинішні ініціативи президента багато в чому зумовлені позицією саме Верховного суду", - заявив голова ВСУ.

Крім цього Онопенко сказав, що ВСУ має намір наполягати на прийнятті цього законопроекту.

Як повідомляв iPlus, президент Віктор Ющенко виступає за істотне підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Державна автомобільна інспекція має намір створити систему штрафних балів для водіїв транспортних засобів в 2007 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: