Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Даішники не будуть відразу штрафувати водіїв за новими правилами

Автолюбителям дадуть час звикнути до нових Правил дорожнього руху.

Нові Правила дорожнього руху набирають чинності з 15 квітня цього року, однак даішники обіцяють не штрафувати відразу водіїв, а перший час вести роз'яснювальну роботу.

Про це повідомив начальник центру безпеки дорожнього руху автоматизованих систем МВС України Сергій Будник, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, зміни ПДР приведені у відповідність з міжнародною конвенцією правил дорожнього руху і стандартів, що діють в країнах ЄС.

Зокрема, проектом постанови Кабінету міністрів введено правило обов'язкового використання фар ближнього світла за межами населених пунктів в осінньо-зимовий період.

"На жаль, існує величезна проблема з освітленням доріг державного значення, і міжнародного значення. І там, де дороги проходять через населені пункти, трапляються аварії і гинуть пішоходи. До того ж у багатьох країнах з метою безпеки така норма використовується в незалежності від сезону", - сказав Будник.

Начальник центру безпеки дорожнього руху підкреслив, що даішники перший час не будуть штрафувати водіїв. "Будуть проводитися профілактичні бесіди. Але потім, звичайно, ми вживатимемо заходи", - сказав він.

Також новими Правилами дорожнього руху введені рекомендації щодо зимових і літніх шин. При цьому, як запевнив Будник, перевіряти технічний стан шин Державтоінспекція не буде. "Вся відповідальність за технічний стан автомобіля лежить на його власнику", - сказав він.

Також зміни стосуються нових норм для зовнішнього вигляду дорожніх знаків, їх дублювання, введення європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Зокрема, розроблені 11 нових дорожніх знаків, які будуть встановлюватися поступово в міру необхідності заміни старих.

Крім того, за словами Будника, особливу увагу центр безпеки дорожнього руху МВС приділив безпеці дітей в шкільних автобусах. "У випадку висадки дітей з такого автобуса повинен бути включений маячок помаранчевого кольору або аварійна сигналізація. Коли водій бачить такий автобус, він зобов'язаний знизити швидкість", - зазначив він.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції