Даішники не будуть відразу штрафувати водіїв за новими правилами

Автолюбителям дадуть час звикнути до нових Правил дорожнього руху.

Нові Правила дорожнього руху набирають чинності з 15 квітня цього року, однак даішники обіцяють не штрафувати відразу водіїв, а перший час вести роз'яснювальну роботу.

Про це повідомив начальник центру безпеки дорожнього руху автоматизованих систем МВС України Сергій Будник, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, зміни ПДР приведені у відповідність з міжнародною конвенцією правил дорожнього руху і стандартів, що діють в країнах ЄС.

Зокрема, проектом постанови Кабінету міністрів введено правило обов'язкового використання фар ближнього світла за межами населених пунктів в осінньо-зимовий період.

"На жаль, існує величезна проблема з освітленням доріг державного значення, і міжнародного значення. І там, де дороги проходять через населені пункти, трапляються аварії і гинуть пішоходи. До того ж у багатьох країнах з метою безпеки така норма використовується в незалежності від сезону", - сказав Будник.

Начальник центру безпеки дорожнього руху підкреслив, що даішники перший час не будуть штрафувати водіїв. "Будуть проводитися профілактичні бесіди. Але потім, звичайно, ми вживатимемо заходи", - сказав він.

Також новими Правилами дорожнього руху введені рекомендації щодо зимових і літніх шин. При цьому, як запевнив Будник, перевіряти технічний стан шин Державтоінспекція не буде. "Вся відповідальність за технічний стан автомобіля лежить на його власнику", - сказав він.

Також зміни стосуються нових норм для зовнішнього вигляду дорожніх знаків, їх дублювання, введення європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Зокрема, розроблені 11 нових дорожніх знаків, які будуть встановлюватися поступово в міру необхідності заміни старих.

Крім того, за словами Будника, особливу увагу центр безпеки дорожнього руху МВС приділив безпеці дітей в шкільних автобусах. "У випадку висадки дітей з такого автобуса повинен бути включений маячок помаранчевого кольору або аварійна сигналізація. Коли водій бачить такий автобус, він зобов'язаний знизити швидкість", - зазначив він.

Залиште свій коментар