Далай-лама заступився за Тимошенко

Далай Лама і нобелівські лауреати просять звільнити з-під арешту Юлію Тимошенко.

Низка впливових людей світу підписали відкритого листа, у якому висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні. Зокрема, у листі йдеться про "згасання" демократії та заполітизованість арешту екс-прем'ра Юлії Тимошенко.

Про це сказано у статті під назвою "Україна втрачає свій шлях", опублікованій на сайті Project Syndicate у четвер, 1 вересня.

Зокрема, підписанти вважають, що ЄС "має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили під заставу, щоб вони могли більш активно захищати себе в суді".

Автори статті стверджують, що більшість на Заході вважає процес над Тимошенко політичним і що принцип верховенства права у ньому ігнорується.

Підписанти звернули увагу на низку, на їхню думку, проблем в Україні, а саме – консолідацію влади в руках Президента, "тотальну корупцію", зростання впливу силових структур, переслідування опозиційних партій та незалежних ЗМІ, а також послаблення громадянського суспільства.

Загалом, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі як свобода слова і свобода зібрань, все частіше зазнають утисків в Україні.

Лист підписали Далай-лама, філософ та есеїст Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпископ Кейптауна і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, колишній президент Федеративної Республіки Німеччина Ріхард фон Вайцзеккер, голова Російської партії "Яблуко" Григорій Явлінський, та інші.

Усі підписанти є членами ініціативи "Shared Concern Initiative", яка об'єднує видатниз діячів сучасності, що представляють різні культури, релігії, традиції та історію.

Як відомо, Тимошенко обвинувачується у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу. Стаття, яку їй інкримінують, передбачає до 10 років позбавлення волі.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Тимошенко судять за домовленості з Росією

Суд у справі Тимошенко розпочав вивчення речових доказів

Тимошенко можуть посадити вже наступного тижня

Янукович: я зробив би все можливе, щоб суду над Тимошенко не було

Соціологи відзначили зростання підтримки Тимошенко

Янукович може взяти Тимошенко на поруки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: