Данилишин злякався за своє життя і попросив захисту в Януковича

Затриманий в Чехії екс-міністр економіки Богдан Данилишин звернувся до Віктора Януковича як гаранта Конституції.

Екс-міністр економіки Богдан Данилишин звернувся з листом до президента Віктора Януковича з проханням забезпечити виконання законодавства при розслідуванні справи проти нього.

Данилишин наголосив, що змушений звернутися до Януковича як до гаранта додержання Конституції, прав i свобод людини, виходячи з міркувань не тільки захисту своєї особистої свободи, честі й гідності, а й враховуючи загальносуспільні інтереси.

Він зауважив, що за наявних обставин "явно тенденцiйного ведення слiдства та його висвiтлення у засобах масової iнформацiї, є чимало пiдстав для побоювань за своє життя та щодо можливостi проведення об'єктивного встановлення істини".

"Прошу, вельмишановний Вікторе Федоровичу, Вашого втручання для забезпечення вирiшення ycix питань щодо мене у повнiй вiдповiдностi з вимогами закону та справедливостi. У свою чергу запевняю, що готовий i надалi повною мiрою вiддавати себе, свої знання та досвiд служiнню рiднiй Україн", - зазначив Данилишин.

Екс-міністр економіки наголосив, що уci звинувачення на його адресу, якi з подачi представників Генпрокуратури звучать у засобах масової iнформацiї, з усiєю очевидністю є абсолютно безпідставними.

"Усе своє життя я вчиняв i вчинятиму дії, виключно відповідно до вимог законодавства", - запевнив Данилишин.

Як відомо, щодо Данилишина в Україні було порушено кримінальну справу за звинуваченням у зловживанні службовим становищем.

Інтерпол затримав Данилишина 18 жовтня в Чехії при зверненні за допомогою до лікувальної установи. Генпрокуратура розпочала процедуру його екстрадиції.

У листі до Януковича екс-урядовець заявив, що, обіймаючи посаду міністра, нiколи не мав намірів завдати шкоди державi.

За його словами, прийняття рiшень щодо державних закупiвель вiдбувалося пiсля отримання вcix належних висновкiв державних службовцiв, експертних груп і погоджень як у межах апарату міністерства, так i поза його межами.

При цьому, наголосив екс-міністр, він домiгся суттєвого поліпшення стану справ, ліквідації одіозних штучних структур на зразок тендерної палати, зменшення кiлькостi закупівель в одного учасника порiвняно з iншими способами закупiвлi.

Данилишин запевнив, що безпосередньо з учасниками тендерів він не контактував, персональної зацiкавленостi у вирiшеннi цих питань не мав, а вiдповiдну документацiю за перiод його роботи в міністерстві можна легко перевірити.

За словами Данилишина, оприлюдненi у пресi повiдомлення прес-служби ГПУ про нiбито його вiдмову спiвпрацювати з її органами також не вiдповідають дійсності. Він зазначив, що протягом 2010 року неодноразово з'являвся за викликом для бесiд, надавав усю iнформацiю, яка цiкавила слідчих.

"У час, коли проти мене було порушено кримiнальнi справи, я перебував у вiдпустцi у зв'язку з лiкуванням (яке триває), пiдписку про невиїзд не давав i, таким чином, жодних передбачених законом вимог щодо спiвпрацi iз слiдством не порушував. При цьому до мiсць моєї постiйної роботи i проживання після порушення справи жодних повісток з прокуратури досі не надходило, хотів би безперешкодно повернутися на Батькiвщину домогтися встановлення iстини", - констатував екс-міністр.

Читайте також:

Тимошенко просить Чехію надати притулок Данилишину

У Чехії хвилюються, що Данилишин втягнув країну в український політрозбір

ГПУ почала процедуру екстрадиції Данилишина

Данилишин відхрестився від звинувачень ГПУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: