"Дати дорогу молодим". Коломойський розповів про своє ставлення до виборів та повернення до України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коломойський припустив, що може повернутися до України вже незабаром.

Бізнесмен Ігор Коломойський поспілкувався з журналістом видання ВВС Джон Фішер. В інтерв'ю він відповів на запитання про ймовірну підтримку кандидатів в президенти, про вибори загалом, "ПриватБанк" та своє повернення до України.

ТСН.ua зібрав головні тези розмови.

Про вплив ЗМІ на вибори

Коломойський відверто визнає, що один з найпопулярніших телеканалів України - це важливий інструмент політичного впливу. Він каже, що не почувається "могутнім", але "певний вплив" в Україні має.

"Якщо телебачення можна назвати політикою, то так. Я вважаю, що телебачення - це четверта влада, така ж рівноцінна, як і законодавча, виконавча чи судова. На моє глибоке переконання, телебачення чи журналістика - перша влада за своїм впливом та можливостями. Але я не можу вирішити, хто буде президентом".

Про Петра Порошенка 

Коломойський відверто каже, що поразка на цих виборах президента Петра Порошенка є важливою для нього. "Я не хочу, аби він отримав ще один термін. Я вважаю, що перший термін - це п'ять років розчарувань через його правління", - наполягає бізнесмен.

На його думку, саме Порошенко відповідальний за поточні проблеми в країні - "війну, розруху, падіння ВВП, еміграцію з України та зменшення кількості населення".

Про Юлію Тимошенко

Коломойський позитивно відгукується стосовно Тимошенко, наголошуючи на ї досвідченості в політиці. "Я вважаю, хоч вона (Тимошенко - ред.) і не належить до молодого покоління політиків, але це людина, яка, як кажуть, пройшла і Крим, і Рим, злети й падіння… Вона однозначно буде кращою, але треба давати дорогу молодим", - стверджує Коломойський.

Про Володимира Зеленського 

"Для мене Зеленський - не персоналія, а певний символ. Символ зміни поколінь, як закінчується зима і приходить весна. Хочеться жити у країні, якою керують молоді й симпатичні люди", - вважає Коломойський.

На запитання про стосунки із Зеленським бізнесмен розповів, що у нього з кандидатом в президенти є контрактні відносини: між телеканалом, де Коломойський є акціонером, і продакшн-студією Зеленського . "Я вважаю, що телевізійна група "1+1" дуже зацікавлена у контракті з "Кварталом" Зеленського, де він є фронтменом. Це - всі наші стосунки. У нас немає спільного бізнесу", - каже Коломойський.

Він запевнив, що Зеленський є фігурою самостійною. "Зміна поколінь - це завжди болісний процес. Завжди здається, як же ми дамо "рулити" молодим, вони ж без досвіду і нічого не зможуть зробити і варто залишити досвідчених політиків. Але результату немає", - зазначив Коломойський.

Він також відкинув будь-яку грошову допомогу Тимошенко і Зеленському. "Навіть якби я хотів фінансово підтримати, то не зміг би, бо обмежений через заморозку активів Високим судом Лондона", - сказав він.

Про тиск влади на ЗМІ

Коломойський вважає, що наразі на ЗМІ чиниться великий тиск з боку влади. "Таких ганебних спроб узурпувати телепростір, які відбуваються за Порошенка, такого навіть зя Януковича та Кучми не було. Щоб телефонували журналістам, давали "темники" з адміністрації, про що говорити, про що не говорити, як показувати", - наголошує бізнесмен.

Про "ПриватБанк"

На запитання про звинувачення у виведенні з банку 5,5 мільярда доларів колишніми власниками і де ці гроші наразі перебувають, Коломойський заявив, що гроші нікуди не зникали, а розслідування було фіктивним. "Вони не могли зникнути, тому що це дурість - самому у себе красти гроші, з власного ж банку. Крім того, ми навпаки завжди свої гроші тримали у "ПриватБанку" і давали йому можливість працювати із ними", - зазначив Коломойський.

Повернення до України

Коломойський не виключає, що напередодні виборів може повернутись до України. "Я думаю про те, аби приїхати в Україну перед першим туром або між першим та другим, аби зробити "приємне" нашому шановному Петру Олексійовичу", - сказав він.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону він розповів про причини своєї неприязні до Петра Порошенка. Він також наголосив, що вірить у повернення до України окупованих територій, і розповів кого з кандидатів у президенти фінансують українські олігархи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції