Дату президентських виборів назвуть у березні

ВР повинна назвати дату президентських виборів не пізніше 4 березня.

Рішення про дату виборів президента Верховна рада ухвалить в березні. Про це повідомив комітет з держбудівництва та місцевого самоврядування, який розглянув на своєму засіданні колізію з виборчим календарем. Комітет визначив день, коли Рада має ухвалити рішення по суті - це 4 березня.
 
Наразі зареєстровано дві альтернативні постанови: Андрія Шевченка із датою 27 грудня та Геннадія Москаля із датою 25 жовтня. Тим часом, на переконання незалежних оглядачів, реальний торг буде між датами 27-им грудня і 17-им січня, формально поки не зареєстрованою, але заявленою представником Секретаріату президента Ігорем Пукшиним. Народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко переконаний, що для країни не принципово, яку саме дату зрештою обрати, але внести ясність потрібно якомога швидше.
 
Свій варіант Шевченко аргументує, зокрема, тим, що конституція передбачає чіткий термін президентських повноважень - 5 років: "Якщо президент був інавгурований у січні 2005 року, то інавгурація наступного президента має бути у січні 2010 року. Для того, щоб ми могли привести до присяги наступного президента в січні 2010 року, вибори повинні відбутися якнайпізніше в грудні 2009 року".
 
Віктор Ющенко сказав, що звернувся до Конституційного Суду, аби той розібрався із нюансами політичного календаря. Однак, як зауважує Шевченко, попри цю заяву місячної давності, до суду це подання так і не дійшло. І додає, що повноваженням оголошувати день виборів наділений лише парламент. "Конституція пише дуже чітко, що лише Верховна рада може визначити дату президентських виборів і зобов’язана це зробити. Ні президент, ні Конституційний суд",-сказав Шевченко.

Читайте також:

Ющенко ще не визначився з участю у виборах президента

Після виборів президента, ПР перестане існувати

Литвин: політики не примиряться до президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: