Українців заспокоїли: надзвичайних ситуацій у зоні відчуження не відбувається, радіаційний фон - в межах норми

Українців заспокоїли: надзвичайних ситуацій у зоні відчуження не відбувається, радіаційний фон - в межах норми

Фото: facebook.com/dazv.gov.ua

Графіки проведення робіт, які можуть викликати штучне підвищення радіаційного фону, будуть розміщувати заздалегідь.

У зоні відчуження коливання радіаційного фону, які були зафіксовані датчиками, виникли через проведення щорічної планової метрологічної повірки автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС).

Про метрологічну повірку датчиків потужності еквівалентної дози АСКРС на території зони відчуження, яку проводять регулярно щороку, заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Максим Шевчук проінформував під час онлайн-брифінгу у четвер, 26 листопада, представників ЗМІ та громадськості.

"Від 17 листопада 2020 р. ДСП "Екоцентр" спільно з ДП "Київоблстандартметрологія", що підпорядковується Міністерству економічного розвитку та торгівлі, проводять планову метрологічну повірку датчиків потужності еквівалентної дози для того, щоб забезпечити достовірность роботи АСКРС. Для перевірки її робочого стану еталонні джерела випромінювання підносять до датчика, що спричиняє короткочасні коливання радіаційного фону (еталонні джерела, що підносяться до датчиків, на різні відстані фіксують різні значення). Сьогодні на перевірці одночасно знаходяться близько 11 датчиків. Термін перевірки одного датчику становить близько 1 години", - йдеться у повідомленні пресслужби ДАЗВ .

Також спікер наголосив, що наразі жодних надзвичайних ситуацій у зоні відчуження не відбувається, а радіаційний фон переебуває в межах звичайних рівнів для зони відчуження.

"Поширена інформація на Фейсбук-сторінці ГО "Save Dnipro", була згенерована ботом, який автоматично використовує офіційні та відкриті дані, що в автоматичному режимі оновлюються і розміщуються на інтернет-мапі ДСП "Екоцентр". Без фахового пояснення ця інформація викликала занепокоєння у суспільстві", - зазначається у повідомленні.

У ДАЗВ запевнили, що повірка давачів буде продовжуватися від 7 до 11 грудня у зоні відчуження і спричинить короткочасні підвищення індикації радіаційного фону лише у датчиках, які будуть перевірятися. Це буде зафіксовано автоматизованою системою контролю радіаційного стану та показано відповідно на інтернет-мапі.

Також на брифінгу було вирішено заздалегідь розміщувати графіки проведення робіт, які можуть викликати штучне підвищення радіаційного фону.

Крім того, заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук закликав відповідально ставитись до поширення чутливої інформації.

Нагадаємо,  раніше повідомлялося, що Чорнобильську атомну електростанцію зачинили для відвідувачів через коронавірус. 

В адміністрації Чорнобиля заявили, що фахівці зони відчуження штучно підвищили рівень радіації

В адміністрації Чорнобиля заявили, що фахівці зони відчуження штучно підвищили рівень радіації

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація