Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Де діагностуватимуть та чи можна купити: у МОЗ розповіли про тест-систему для виявлення коронавірусу

Станом на 16 лютого у світі зареєстровано 69,2 тисячі лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус, з них 1 669 - летальні.

У Центрі громадського здоров'я України розповіли про нову тест-систему для діагностики китайського коронавірусу, йдеться на сайті МОЗ.

Повідомляється, що тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме сюди. 

На отримання результатів тесту потрібно приблизно 5-7 годин робочого часу від моменту отримання зразка аналізу лабораторією.

Купити тест-систему для самостійного користування неможливо, а діагностику здійснюватимуть лише у випадках, які чітко підпадають під критерії Всесвітньої організації охорони здоров’я як підозрілі.

Тест-система та реагенти розраховані приблизно на 30 досліджень, чого, за даними фахівців, "достатньо до моменту отримання чергових реагентів".

Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі медики отримали настанови та рекомендації ВООЗ щодо ведення пацієнтів з підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров’я отримали методичні рекомендації щодо забору зразків та транспортування до лабораторії.

Раніше науковці лабораторії у Києві заявили, що розробили тест-системи для виявлення коронавірусу.

Відео Науковці лабораторії у Києві заявили, що розробили тест-системи для виявлення коронавірусу

Українські тест-системи перевірки коронавіруса готові - про це заявили науковці однієї зі столичних лабораторій, яка працювала над розробкою трохи більше двох тижнів. І зараз залишилось тільки їх зареєструвати. Завдяки їм у спеціальній лабораторії вже за 4 години можна буде діагностувати коронавірус.  

Науковці лабораторії у Києві заявили, що розробили тест-системи для виявлення коронавірусу

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції