Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Де в Україні швидка допомога дійсно швидка? Експеримент ТСН

Журналісти в різних містах перевірили, чи пропускають на дорогах машини зі спецсигналами.

Швидка має приїхати на екстрений виклик до пацієнта за десять хвилин, але люди нарікають, що медики нерідко запізнюються. Де і чому так стається, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дніпро, година пік, на дорогах затори, але виклик терміновий – у пацієнта підозра на інсульт. "Як би я не поспішав, виїздити на зустрічну у мене не вийде – їдуть зустрічні авто", - коментує дорожню ситуацію водій швидкої. На жвавому перехресті всі авто зупиняються, щоб дати дорогу медикам, аж раптом шлях перекриває білий бус. "Знаєте, коли їх стосується – це одна справа, коли вони в ролі хворих або родичів хворих. Завжди обурюються. А як вони себе далі поводять – ми ж не можемо знати", - каже фельдшер Галина Сюсюрченко. Увечері центральний проспект заблокований заторами, водіям просто нікуди їхати, але вони примудряються звільняти шлях лікарям. "В основному, розуміють люди", - кажуть медики. Дніпро близько до передової, тож водії за чотири роки звикли до колон  швидких, що везуть найтяжчих поранених. Той самий маршрут журналісти проїхали вже своїм авто, але коли нема заторів і з дотриманням усіх правил руху. Виходить швидше за медиків.

ВідеоЕксперимент ТСН: за який час швидка приїжджає на виклик у різних обласних центрах

10 хвилин і не більше. Саме за цей час швидка має приїхати на екстрений виклик до пацієнта. Адже кожна хвилина на вагу золота. Однак пацієнти часто нарікають, що швидка допомога - насправді не швидка. Лікарі приїжджають запізно. Кореспонденти ТСН вирішили перевірити, за скільки лікарі приїжджають на виклик у різних обласних центрах. 

Експеримент ТСН: за який час швидка приїжджає на виклик у різних обласних центрах

Аналогічний експеримент в Одесі. "Надійшов виклик: жінка, 47 років, біль у серці. У нас є золоте правило десяти хвилин – у цей термін ми маємо вкластися", - пояснює фельдшер виїзної бригади Максим Нужний. Більшість одеських водіїв швидку пропускають, пригальмовувати доводиться лише двічі – один раз у заторі, ще раз через нерозторопного водія. Буває гірше. "Автохами, котрі можуть закрити вікна, гучно слухати музику. Є просто, котрі не звертають уваги ніяк", - пояснює фельдшер. Попри те, що  маршрут пролягає повз ринок Привоз, де постійні затори, до місця виклику доїхати вийшло за сім хвилин. Повторення маршруту власним транспортом дає результат на 20 хвилин більший.

У Львові швидка їде з вулиці Пилипа Орлика до університету. "Гострий біль у серці. 17 років. Напевне, якийсь екзамен", - коментує виклик до студента лікар Марта Курса. Їхати потрібно п’ять кілометрів через центр, де постійні затори. Але водії реагують миттєво, хоч і не всі. "Бачите, стануть двоє і не знають, куди їм їхати, бо сирену чути заздалегідь, маячки теж", - констатують побачене у швидкій. "Багато вуличок вузьких, які вважаються дві смуги, але одна полоса завжди зайнята припаркованими машинами. Тоді просто нема варіантів, куди діватися автомобілям", - зізнається лікар. Та найбільша прикрість на дорозі – зовсім не автомобілі, а пішоходи, котрі дуже мляво реагують на появу швидкої. "Він іде, не хоче, спішить кудись. В нього зелене світло, він не зачекає ту хвилинку дві", - пояснює водій Ігор Соболь. Врешті відстань до місця виклику подолано за десять хвилин. Повторення поїздки у вихідний день, коли машин на дорогах менше, дає результат на вісім хвилин більший.

У Києві швидка їде на виклик до жінки, котрій стало зле прямо на вулиці – десь на розі Пушкінської та Богдана Хмельницького. Перші 200 метрів машина пролітає, але далі починається затор, у якому швидку пропускають лише одиниці. "Деякі, звісно, буває, забуваються. Сидять на телефоні в машині – і не бачать, і не чують", - каже водій Віктор Волошин. Інші водії ладні поступитися місцем, та з’їжджати банально нікуди. "Бачите, він намагається пропустить, але узбіччя забите машинами", - пояснює він. Щойно подолали затор, попереду несправний світлофор і водій, що перекрив дорогу своїм незграбним розвертанням. Пішоходи теж вихованістю не вирізняються. У підсумку – трохи більше п’яти хвилин. Повторення маршруту швидкої у вихідний дає результат усього в дві хвилини – на три швидше, ніж знадобилося медикам.

Підсумовуючи результати експерименту, можна сказати, що найспритніші швидкі – в Одесі. Середня швидкість їхнього руху близько 40 км/год. А от у Києві вони найповільніші, бо в годину пік у середньому розганаються не більше 12 км/год.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції