Дебати щодо дати

Марек Сівец уважає реальною датою вступу України до ЄС 2020 рік. Арсеній Яценюк сподівається укласти нову угоду з Євросоюзом до кінця поточного року.


Україна розраховує укласти з Європейським Союзом нову посилену угоду до кінця 2007 року. 

Про це сказав журналістам міністр закордонних справ Арсеній Яценюк під час 4-го саміту Ялтинської європейської стратегії. 

"У нас є своя дуже складна програма, що полягає в тому, щоб підписати нову посилену угоду з Європейським Союзом до кінця року. Це фактично повинен бути вхідний квиток до Європейського Союзу ", - сказав він. 

Міністр запевнив, що українська сторона зробила все, аби складнощі, пов'язані з проведенням позачергових виборів Верховної ради, не стали гальмувати переговорний процес із цього документу. 

"Було багато питань про те, що в силу політичної турбулентності в Україні підписання, а точніше, просування переговорів щодо посиленої угоди буде зупинено. Але ми зробили все, щоб ці речі не стали правдою", - сказав Яценюк. 

З його слів, Україна не просить ЄС дати їй точну дату її можливого членства, а наполягає на допуску на ринок ЄС її компаній і відкритості кордонів для громадян. 

Він також уточнив, що мандат на переговори з ЄС дуже широко сформульований, що дозволяє українській стороні наполягати на тому, щоб в угоді була чітко закріплена перспектива членства. 

Своєю чергою, віце-президент Європейського парламенту Марек Сівец уважає реальною датою, коли Україна може стати членом Європейського Союзу, 2020 рік. 

Про це він сказав на засіданні 4-го саміту Ялтинської європейської стратегії. 

"2020 рік є реальною датою", - сказав він.
З його слів, ця прогнозована 2006 року експертами Ялтинської європейської стратегії дата не змістилася, незважаючи на політичні події в Україні. 

Президент Польщі 1995-2005 років Олександр Квасьнєвський, навпаки, вважає, що через політичні негаразди дата переноситься на більш віддалений термін. 

Ялтинська конференція - 2007
УНІАН
На ялтинській конференції збираються провідні політики та експерти Європи.

Сам Квасьнєвський залишається прихильником якнайшвидшого вступу України до ЄС і закликає країни-члени до консолідованої думки щодо її перспектив. 

Він уважає, що Україна в складі Євросоюзу стане сполучною ланкою між ним і Росією. 

"Абсолютно очевидно, що Україна буде певним мостом між Росією та Європою", - сказав він. 

Своєю чергою, канцлер Німеччини 1998-2005 років Ґергард Шрьодер уважає, що зараз не можна назвати точної дати, коли Україна вступить до ЄС, хоча він сам є прихильником членства України. 

"Я підтримував членство України в ЄС ще коли був канцлером, але це не питання підтримки або відмови в ній. Це справа часу", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи лобіює він інтереси Росії в ЄС. 

2006 року експерти YES виписали стратегію вступу України до ЄС, фінальною датою якого визначили 2020 рік. 

Ялтинська європейська стратегія (YES) - міжнародна структура, створена для сприяння розвитку України, для демонстрації відкритості країни усьому світу й для підтримки членства України в Євросоюзі. 

У засіданнях цього саміту беруть участь українські і європейські політики й експерти з європейської інтеграції. 

Зараз до правління YES також входять член парламенту Великобританії (голова правління) Стивен Баєрс, член парламенту Португалії Маріо Давід, засновник YES Віктор Пінчук, депутат Європарламенту Марек Сівец, екс-голова Фонду Ротшильда Жан-П'єр Сальт’єль, програмний директор німецької ради з зовнішньої політики Олександр Рар і виконавчий директор французького бюро агентства Euro RSCG Worldwide Стефан Фукс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: