Дебоширам та розпусникам заборонили всиновлювати дітей

Нові правила всиновлення: дитину не віддадуть колишнім злочинцям, дебоширам, алкоголікам та самотнім іноземцям.

Верховна рада розширила перелік осіб, яким забороняється всиновлювати дитину. Зміни до Сімейного та Кримінального кодексів щодо усиновлення депутати схвалили у четвер, 4 червня.

Відтепер не можуть бути усиновлювачами особи, які були засуджені за порушення громадського порядку та моральності, а також за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості інших осіб.

Також не довірять дитину людям, яких колись раніше судили за несплату аліментів, експлуатацію дітей, примушення дітей до жебрацтва тощо.

Всиновлювати дитину заборонили людям, визнаним недієздатними, які перебувають на обліку у психоневрологічному чи наркологічному диспансері, зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами, не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу), або страждають на хвороби, перелік яких затверджений Мінохоронздоров'я.

Більше не можуть бути прийомними батьками люди, які вже були усиновлювачами чи опікунами іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним з їхньої вини.

Заборонено всиновлювати дитину й самотнім іноземцям (які не перебувають в шлюбі). Окрім випадків, коли іноземець є родичем дитини.

Читайте також:

Україна приєдналася до Європейської конвенції з усиновлення дітей

Українські діти найчастіше стають жертвами кіберзлочинців

Українка продала італійцям дочку за тисячу євро

Українських хлопчиків продають "для розваг" росіянам і туркам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: