Дефіцит лікарняних: тисячі українців не можуть отримати "заповітний" аркуш непрацездатності

Дефіцит лікарняних: тисячі українців не можуть отримати "заповітний" аркуш непрацездатності

Замість визначеного бланку лікарні виписують тимчасові довідки.

Кілька місяців тисячі хворих у Київській та Дніпропетровській областях, що потребують бюлетенів непрацездатності, не можуть їх отримати. Як наслідок, вони залишаються без грошей за лікарняні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ветеринар Євген Крикун виписується з лікарні, де йому вирізали жовчний міхур. Після такої операції чоловікові ще довго треба лежати вдома, кілька місяців дотримуватися дієти та уникати найменших фізичних навантажень. На роботу він має принести лікарняний, але в лікарні їх не дають – кажуть, що бланків просто немає.

У двох областях України кілька місяців тисячі хворих не можуть отримати лікарняні

У двох областях України кілька місяців тисячі хворих не можуть отримати лікарняні

Головний лікар Броварської лікарні підтверджує, що в нього вже третій місяць нема лікарняних. Замість бланків людям видали вже зо три тисячі довідок. Пацієнти обурюються. "Скандалять, ображають", - кажуть лікарі. Вони переконують, що тимчасові довідки можна буде замінити на бланки, щойно ті з'являться, але така затримка не прискорить виплату грошей.

Павло Корченко з Кривого Рогу має вже дві схожі тимчасові довідки замість справжніх лікарняних. В нього підозра на рак, і йому треба дорогі ліки. "Я вже два місяці не можу отримати гроші по лікарняному, нема в мене грошей. За що лікуватися?", - питає він. Такі, як цей чоловік, змушені брати гроші в кредит, аби витратити їх на лікування.

У Павлограді проблемою з лікарняними вже зайнялися профспілки, котрі підрахували, що гірникам винні вже 3 тисячі лікарняних бланків. До розслідування справи вже долучили поліцію. Профспілчани збираються скаржитися і на загальнонаціональному рівні – звернулися до НАБУ, аби слідчі провели необхідні перевірки.

У лікарнях пояснюють, що бланки не присилають з управлінь, а там їх мають отримувати з міністерства. У МОЗі ж твердять, що напружена ситуація з бланками у деяких регіонах сталася через високу захворюваністю, зокрема на грип та ГРВІ. Мовляв, виділену кількість бланків медики банально використали швидше, ніж це планувалося. Крім того, у червні МОЗ вимушено було перенести тендер на друк бюлетенів, бо на аукціон записався лише один учасник. Після тендеру, який відбудеться 18 липня, нові бюлетені надрукують та першочергово розвезуть у ті регіони, де не вистачає лікарняних.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Повʼязані теми:

Наступна публікація