Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дефіцит в аптеках: найважчі часи прогнозують за 2-3 тижні

Окремі категорії хворих можуть зіткнутися з повною відсутністю потрібних медикаментів.

В українських аптеках зникають життєво необхідні людям медикаменти. Ліки від серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми і цукрового діабету потрапили в урядовий перелік препаратів із "референтними цінами", тож фармацевти припинили їх закупівлю, а Кабмін дію своєї постанови переніс на квітень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Валентина Рубанчук витратила на пошук рятівних пігулок від тиску кілька днів, і лише в одній із десяти аптек їй пообіцяли відшукати препарат під замовлення. Отриманої коробочки жінці вистачить на місяць, а що буде далі – вона навіть не уявляє. Цей препарат вона вживає кілька років і замінити на інші боїться, бо його ледве підібрали – жоден інший не міг втримати тиск у нормі. "Мені шість разів підбирали, і було не те. Дуже важко підібрати – мене починає тут пекти, в мене вже був інфаркт один", - зізнається хвора на гіпертонію жінка.

ВідеоВ аптеках зникають з поличок ліки від найпоширеніших хвороб

У подібній ситуації опинилися тисячі українців, які мають проблеми зі здоров'ям. Відшукати звичні для себе ліки відтепер їм складно. "Сказали, що дали вказівку не продавати аж до квітня. Врегулюють ціни, а тоді будуть продавати", - переповідає почуте в аптеці інша хвора на гіпертонію Тетяна Гордієнко. Продавці кажуть, що дефіцит вимушений: держава почала регулювати ціни та забороняти реалізувати певні різновиди ліків за завищеною, на її думку, вартістю. Фармацевти припинили замовляти ці препарати, а Кабмін згодом переніс впровадження "референтних цін" на два місяці пізніше, щоб уточнити вказані в документі позиції.

Нині ж аптеки поволі розпродують залишки закупленого колись. "Якщо не зміниться ця ситуація, то взагалі невідомо, чи буде з першого квітня імпорт поступати – на ті, які входять в цей перелік, препарати", - каже завідувачка аптекою Ірина Лапа. А директор однієї з мереж аптек Руслан Світлий додає, що найближчі тижні можуть стати критичними для покупців ліків від тиску, діабету і бронхіальної астми. "Зараз нас чекає те, що за два-три тижні вимиються і ті залишки. І поки дистриб'ютори не побачать прозорих і чітких правил гри на законодавчому рівні, відрегульованих постановою, ніхто нічого не буде робити. Товар не буде завозитися в Україну, а аптечні мережі не будуть брати його під реалізацію, бо вони ризикують його не розпродати. А що ми отримаємо першого квітня – ніхто не розуміє і не знає", - каже він.

Натомість у Міністерстві охорони здоров'я України причини для дефіциту в аптеках не бачать. "Підстав для того, щоб ліки зникали в аптеках, нема. Наш проект "Доступні ліки" буде розпочинати роботу з першого квітня, виділено 500 мільйонів", - запевнив заступник міністра Роман Ілик. Отримати безкоштовні, гарантовані державою ліки від тиску, бронхіальної астми і цукрового діабету другого типу можна буде за рецептом. Але тільки з квітня, а от як до нього дожити хворим – питання залишається відкритим.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Залиште свій коментар

Вибір редакції