Дефіцит картоплі в Україні буде компенсований за рахунок імпорту з Африки

Вітчизняної картоплі Україні не вистачає, до того ж 80% - неякісні. Тому "стратегічний продукт" постачатимуть з Єгипту та Саудівської Аравії.

Дефіцит картоплі в Україні спробують компенсувати за рахунок імпорту.

У цьому сезоні обсяги закордонних поставок картоплі будуть на 40% більшими від торішніх, повідомив менеджер із закупівель групи компаній "Аркадія" (Одеса), яка спеціалізується на імпорті овочів, Ольга Рубан, пише тижневик "Коментарі".

Наразі в одеському порту перебувають кілька суден з імпортною картоплею. Основні країни-постачальники картоплі - Єгипет і Саудівська Аравія, - які відправили до України продукцію, зібрану вже в 2010 році. З Європи у нинішньому сезоні картопля не постачатиметься через вищу вартість автомобільної доставки.

Водночас імпортери не готові точно сказати, яку частку із завезеної до України картоплі буде реалізовано на внутрішньому ринку, а який обсяг пройде транзитом у Росію й Молдову.

Необхідність увезення картоплі з-за кордону зумовлена двома основними причинами. По-перше, сьогодні на внутрішньому ринку не вистачає достатньої кількості картоплі вітчизняного виробництва. А, по-друге, якість продукції, яку пропонують на продаж українські сільгоспвиробники, серйозно кульгає.

"Приблизно 80% картоплі уражено некрозами й кільцевою гнилизною. Підданий цим захворюванням продукт дуже погано зберігається", - підкреслила Рубан.

Через проблеми з фінансуванням вітчизняні виробники картоплі заощадили на насінні і технологіях, тому непоганий у кількісному вираженні врожай довго не пролежав, пояснив фахівець Проекту розвитку свіжого плодоовочевого сектора в Україні "Міжнародної фінансової корпорації" (IFC) Федір Рибалко.

За прогнозами імпортерів, ціни на привезену картоплю будуть на 20–30% вищими, ніж на вітчизняний продукт. Однак, на думку експертів, поява імпортної картоплі сповільнить зростання цін і навіть може призвести до незначного їх зниження, змушуючи вітчизняних виробників активніше продавати свою продукцію.

За підрахунками Рибалка, українці споживають приблизно 4–4,5 млн. т картоплі на рік. Водночас офіційна статистика виробництва картоплі в Україні показує зовсім інші дані: 16–18 млн. т. Відтак виходить, що три четверті врожаю стає непридатним, не потрапивши на стіл до споживача.

Читайте також:

Експерти з’ясували, чому в Україні дорожчають харчі

В Україні будуть саджати за незаконне підвищення цін на харчі

В Україні стрімко зростають ціни на картоплю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: