Деканоїдзе створила "спецпназ" для боротьби з нелегальним видобутком бурштину

Голова Нацполіції просить терміново скликати засідання РНБО.

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе підписала доручення про створення оперативного штабу по боротьбі з нелегальним видобутком бурштину.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, в штаб увійдуть представники блоку громадської безпеки Нацполіції, кримінального блоку та патрульної служби. Загальна чисельність - 150 чоловік.

Члени оперативного штабу 3 квітня виїдуть на місце видобутку бурштину в Рівненській області спільно з представниками Генпрокуратури, СБУ та ОДА вивчити ситуацію, щоб напрацювати комплекс оперативно-профілактичних заходів на випадок виникнення можливих конфліктних ситуацій.

Однак, на думку Деканоїдзе, цього не достатньо для боротьби з нелегальним видобутком бурштину. Вона вважає, що тут потрібна державна стратегія та системний підхід.

 

Бурштинові війни – запущена хвороба країни, яка з кожним днем тільки загострюється. Сутички між старателями і правоо...

Опубліковано Khatia Dekanoidze 2 квітня 2016 р.

"У поліції є достатньо сил і засобів для підтримки правопорядку та забезпечення громадської безпеки. Але не дасть результату силове вирішення проблеми. Ми в першу чергу будемо захищати безпеки місцевих жителів. Але, повторюся, щоб вирішити цю проблему раз і назавжди – необхідний системний підхід. Державна стратегія – як припинити довільний старательський промисел і направити багатомільйонні фінансові потоки від видобування каменю не в чиюсь кишеню, а в державну скарбницю", - написала глава Нацполиции.

Деканоїдзе звернулася до вищого керівництва країни з проханням негайно скликати розширене засідання Ради національної безпеки і оборони, щоб почати напрацювання комплексного плану.

Нагадаємо, 30 березня під час виїзду з урочища в Сарненському районі майже тисяча людей в балаклаві і камуфльованому одязі, озброєні дерев'яними бітами, камінням і палицями, заблокували дорогу поваленими деревами до нелегальних бурштиновим копанок і чинили опір працівникам правоохоронних органів.

10 працівників поліції опинилися в лікарні після чергової сутички із бурштинокопачами

Полісмени саме проводили черговий рейд. Неподалік селища Клесів, натрапили на велику групу старателів. Кажуть, бурштинокопачів було більше тисячі, вони мали дерев'яні битки, палиці та навіть вогнепальну зброю. Шлях правоохоронцям  перегородили поваленими деревами. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: