Декларації про витрати чиновники подаватимуть з 2012 року

Найбільш принциповою новацією документа є вимога обов'язкового декларування витрат, сума яких перевищує середньомісячну заробітну плату чиновника.

Заплановане на четвер 7 квітня ухвалення президентського антикорупційного законопроекту відкладається на невизначений час. При цьому передбачається, що документ набуде чинності 1 липня. Про це стало відомо під час вчорашнього засідання парламентського комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією.

На ньому також був затверджений проект декларації про доходи та витрати чиновників, яку держслужбовці почнуть подавати тільки з 2012 року. Про це пише "Коммерсант-Украина".

У розпорядженні видання опинився проект "Декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру особи, уповноваженої на виконання функцій держави/місцевого самоврядування", створений робочою групою комітету.

У той же час, свій проект декларації розробили і в Мін'юсті, але робоча група пропонує схвалити проект комітету, заявив член комітету Іван Вернидубов (Партія регіонів).

"Різниця в проектах декларацій полягає в тому, що Мін'юст пропонує декларацію про доходи та витрати, яку будуть заповнювати державні службовці, а проект комітету припускає заповнення декларації чиновниками та їх близькими, - пояснив глава комітету Валерій Бевз (Компартія).

Після прийняття в цілому закон пропонується ввести в дію з 1 липня. Винятком має стати стаття про фінансовий контроль - було б нелогічно розривати рік і вимагати заповнення декларацій за той період, коли закон не діяв, а вже з 1 січня 2012 року закон набуде чинності, і до 1 квітня держслужбовці зможуть заповнити декларації.

Відповідно до парламентських документів декларант і його близькі повинні вказувати серед іншого рівень своєї середньомісячної заробітної плати, загальну суму сукупного доходу за рік, а також коштів, отриманих з-за кордону.

Крім того, чиновнику і його близьким потрібно буде вносити в декларацію інформацію про своє нерухоме майно, транспортні засоби, вклади у банках, цінні папери та інші активи, а також про фінансові зобов'язання, серед яких "добровільне страхування, недержавне пенсійне забезпечення, утримання майна, погашення основної суми кредиту і договір позики ".

Крім обов'язку заповнювати декларацію на близьких осіб чиновника, найбільш принциповою новацією документа є вимога обов'язкового декларування витрат, сума яких перевищує середньомісячну заробітну плату чиновника.

Втім, ця вимога стосується тільки держслужбовців, а їх близькі декларувати витрати, що перевищують середньомісячну зарплату, не зобов'язані.

Нагадаємо, законопроект був поданий в Раду президентом Віктором Януковичем і прийнятий у другому читанні 15 березня.

Читайте також:

Українським партіям дозволили приховувати доходи

Янукович приховує свій капітал

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: