Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Декомунізація" Дніпрогесу болгарками та кувалдами затягнеться майже на тиждень

Спорудження станції жодним чином не пов'язане із Леніним.

У Запоріжжі вже другий день декомунізують Дніпрогес - з моменту введення в експлуатацію і досьогодні гребля носила ім'я Володимира Леніна, передає кореспондент ТСН.

Вже найближчими днями цю назву мають прибрати. Дніпрогес залишився фактично єдиним і найбільш монументальним об'єктом у Запоріжжі, який досі нагадує про Ілліча.

Роботи на греблі тривають вже другий день, тут працюють кілька висотників. Вони збивають бетонні літери за допомогою болгарки та кувалди.

Літери піддаються погано – протягом цілого дня робітники змогли відбити лише кілька знаків. Повністю позбавити греблю імені вождя пролетаріату обіцяють до кінця тижня. Запоріжці, які знаються на історії, ініціативу здебільшого підтримують: у місті відзначають, що Ленін насправді не має до Дніпрогесу жодного стосунку. План, який згодом отримав назву ГОЕЛРО, був розроблений ще задовго до Жовтневого перевороту за часів імперії, а саму греблю у Запоріжжі почали будувати вже після смерті Леніна у 1927-му за допомогою німецької техніки та під керівництвом американським інженерів. Турбіни, які встановили на електростанції, також американського походження.

Гроші на будівництво отримували завдяки колективізації та тотальному експорту природних ресурсів. Загалом проект обійшовся у 400 мільйонів тодішніх доларів, які в СРСР заробили переважно за рахунок українського зерна.

Останні літери на греблі мають зникнути до вихідних, про нове ім'я для Дніпрогесу поки що не йдеться.

Як відомо, офіційно зміни назв населених пунктів, які затвердив парламент, набрали чинності 18 лютого. На мапах Google вже вказані змінені назви населених пунктів, які були перейменовані в рамках декомунізації. 

Кореспондент ТСН Яків Носков

Відео Коли з греблі ДніпроГЕС обіцяють прибрати згадку про Леніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції