Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Делегація паломників ПЦУ відвідала Грецію та пережила кілька провокацій від прихильників РПЦ

Невідомі особи пробували викликати негативну реакцію українців, однак провокаторів зупиняли греки.

Представники Православної церкви України повернулись з великого паломництва по Греції, де побували вперше після визнання місцевою Елладською церквою. По святих місцях українці мандрували протягом тижня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пів на третю ночі, аеропорт "Бориспіль", делегація українських православних священнослужителів повернулася з паломництва в Греції. На чолі колони з 37 осіб митрополити Олександр та Симеон. Вони радіють, але зізнаються, що опоненти з РПЦ намагалися зіпсувати цю поїздку, і щоб уникнути обіцяних росіянами провокацій маршрут доводилося змінювати: "Вони бачили попередню нашу програму, ми її дали навмисне не зовсім точною. Ми чітко усвідомлювали, що протидія буде".

Відео Священослужителі ПЦУ здійснили першу офіційну прощу в Грецію

Представники Православної церкви України із прочанами повернулись із Греції. Це перше офіційне паломництво представників ПЦУ після її створення і визнання світом. На землях Елладської православної церкви українці провели тиждень. Щоб уникнути провокації з боку Московського патріархату - кілька разів змінювали маршрут. Тим не менше - не уникнули.  

Священослужителі ПЦУ здійснили першу офіційну прощу в Грецію

Разом зі священнослужителями до Греції літали і звичайні миряни. За тиждень усі відвідали 12 монастирів та 5 храмів, скрізь зустрічали дуже добре: "Еллада, древня грецька земля, зустрічала нас дуже привітно. З любов’ю, радістю, але саме головне – з любов’ю. І ієрархи, і священники, як у храмах, так і в монастирях, зустрічали нас, як братів". Це додало прочанам упевненості, що вже незабаром тенденція до визнання ПЦУ в світі продовжиться.

Але без провокацій у Греції таки не обійшлося – в монастирі у Патрах під час літургії якийсь чоловік почав ображати гостей грецькою мовою. Його нападки зупинив місцевий священник. "У монастирі Нектарія Егінського і в тих же Патрах був один якийсь клікуша, котрий кричав, що це схизматики. На що отець Миколай йому резонно відповів: ти хто такий? Іди сюди, я тебе не бачу", - розповів владика Олександр. В Афінах провокаторів було вже двоє, вони російською мовою  вигукували образи в бік українських священників, але щойно на них звернули увагу – втекли. 

Як повідомлялося, 8 листопада патріарх Александрії і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії у столиці Єгипту під час Божественної літургії пом’янув митрополита Київського і всієї України Епіфанія як предстоятеля автокефальної Православної церкви України. Таким чином Александрійський патріархат став третьою після Константинопольської та Елладської церквою, котра офіційно визнала ПЦУ та встановила з нею єдність церковних таїнств.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції