Делегація Православної Церкви України звершує перше паломництво на Афон

Делегація Православної Церкви України звершує перше паломництво на Афон

Делегація Православної Церкви України звершує перше паломництво на Афон

Офіційне запрошення українцям надали мінімум три монастиря Святої Гори.

Делегація Православної Церкви України прибула на Афон і вже відправила там божественну літургію. Про перший офіційний візит представників 15-й автокефальної церкви світу на Святу Гору повідомив єпископ Одеський і Балтський Павло.

По благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Епифания, на приглашение Его Всесвятістості,...

Опубликовано Павлом Юристим Среда, 6 февраля 2019 г.

"З благословіння блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, на запрошення його всесвятості, архієпископа нового Риму, Вселенського патріарха Варфоломія І делегація Православної Церкви України починає свій перший офіційний візит на Святу Гору Афон", - повідомив владика.

Афонські старці закликають припинити війну в Україні

Афонські старці закликають припинити війну в Україні

На півострові українці вранці 8 лютого вже звершили богослужіння - перше в історії ПЦУ на Афоні. Це сталося в монастирі Пантократор, який став третім монастирем Святої Гори, що увійшов у спілкування з українською автокефальною церквою. Раніше на інтронізацію митрополита Епіфанія в Київ прибули делегації монастирів Ксенофонт і Ватопед.

Нагадаємо, в неділю, 3 лютого, в соборі Святої Софії під час божественної літургії відбулася церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія. Інтронізацію довелося буквально заново складати з властивих православ'ю і української традиції частин.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони віруючих України як справжня церква-мати, на відміну від їх "мачухи". 6 січня сталася історична подія - предстоятелю Православної церкви митрополиту Епіфанію в Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні в тому числі представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополита УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Єпіфаній став митрополитом Київським і всієї України. У свою чергу, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ.

Після проведення собору в різних регіонах України почалися переходи парафій з УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії в Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Наступна публікація