Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви змінювати газові контракти

Незважаючи на неодноразові відмови "Газпрому" переглядати контракти на постачання та транзит газу, відповідні переговори все ж можуть відбутися.

Можливість внесення змін і доповнень в угоди про постачання і транзит природного газу знов стане одним з питань, яке має намір обговорити делегація "Нафтогазу" на переговорах з "Газпромом" у Москві в четвер, 25 червня. Про це повідомило інформоване джерело в уряді.

За його словами, делегацію "Нафтогазу" очолює перший заступник глави правління Ігор Діденко.

Як відомо, підписані в січні цього року на період до 2019 року газові контракти надають кожній із сторін право ініціювати перегляд окремих їх положень, зокрема, цін і об'ємів постачань або транзиту. При цьому обгрунтована вимога має бути подана у письмовій формі, після чого сторони зобов'язані в 20-денний термін вступити в переговори, на які відводиться ще до трьох місяців.

В разі зміни обсягів постачань газу, така пропозиція має бути подана до 1 липня року, який передує року постачань.

При цьому за умовами контракту на постачання, який містить умову "бери або плати", "Нафтогаз" повинен придбати мінімум 80% законтрактованого на рік природного газу.

Українська сторона офіційно заявляла про зацікавленість в скороченні законтрактованих об'ємів імпорту в 2009 році з 40 млрд куб. м до 33 млрд куб. м. З 2010 року об'єм постачань, згідно з контрактом, повинен зрости до 52 млрд куб. м.

У той же час, українська сторона хотіла б наступного року також законтрактувати лише 33 млрд куб. м у зв'язку з прогнозованим низьким попитом на газ через кризу.

Нагадаємо, вчора "Газпром" вкотре заявив, що не бачить ніяких підстав для перегляду цінових і транзитних умов газового контракту з Україною.

На необхідності перегляду газових контрактів неодноразово наголошував президент Віктор Ющенко.

Також нагадаємо, вчора, 24 червня, заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв заявив, що з українських газосховищ безслідно зникли 8 млрд кубометрів російського газу. У зв'язку з цим, за словами Мєдвєдєва, "Газпром" має намір відмовитися від зберігання свого газу в Україні.

У свою чергу "Нафтогаз" відповів, що в українських газосховищах і не повинен зберігатися російський газ - увесь його обсяг одразу транспортується у Європу.

Читайте також:

"Газпром" звинуватив Україну у крадіжці 8 млрд кубометрів газу

Тимошенко порадила "Газпрому" не розкидатись гучними заявами

Нафтогаз: в українських сховищах нема газу "Газпрому"

"Газпром" знову відмовився переглядати контракти з Україною

Янукович: через трубу Україна знову в лайні

ЄС не втручатиметься в газові суперечки України і Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: