Ющенко звернувся до ЄС з газовим питанням

Ющенко звернувся до керівників 8 держав ЄС та Єврокомісії для роз'яснення ситуації з транспортуванням російського газу.

Президент Ющенко направив листи главам 8 держав та Єврокомісії щодо газового питання, повідомляє прес-служба президента. Зокрема, він направив листи федеральному канцлеру Республіки Австрія Вернеру Файману, голові ради міністрів Італії Сильвіо Берлусконі, федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, президентам Словаччини Івану Гашпаровичу, США - Джорджу Бушу, Угорщини - Ласло Шойому, Французької Республіки - Ніколя Саркозі, Чехії - Вацлаву Клаусу та голові Європейської комісії Жозефу Мануелю Баррозу.

Ющенко в листах повідомляє про те, що протягом 2008 року Україна вела складні переговори з російською стороною щодо умов постачання до України російського природного газу та його транзиту через територію України до інших європейських країн у 2009 і наступних роках.

"Під час переговорів українська сторона дотримувалася домовленостей, досягнутих президентами обох держав 12 лютого 2008 року, і взаємних зобов'язань, зафіксованих у Меморандумі між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 р.", - наголошує глава Української держави.

У листах надано пояснення того, що, зокрема, положення Меморандуму передбачають, що при виконанні українською стороною своїх зобов'язань щодо розрахунків за поставлений українським споживачам природний газ з 1 січня 2009 року будуть встановлені прямі довгострокові відносини між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" щодо поставок і транзиту російського природного газу.

Окрім того, Меморандумом передбачено поетапний перехід протягом трьох років до ринкових, економічно обґрунтованих і взаємоузгоджених цін на російський природний газ для споживачів України і тарифів на його транзит через територію України.

"Українська сторона 30 грудня 2008 року повністю розрахувалася з постачальником за природний газ, отриманий у поточному році", - запевнив Ющенко.

У листах повідомлено, що українська сторона продовжує переговори з російськими партнерами на основі положень згаданих Меморандуму і домовленостей.

Як повідомлялося раніше, за дорученням президента та прем'єр-міністра сьогодні вранці українська делегація у складі міністра палива та енергетики Юрія Продана, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлісеєва, заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна відбула до низки країн Європейського союзу для зустрічей з урядовцями, повідомляє прес-служба глави держави з посиланням на уповноваженого президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського.

Перша країна, яку відвідає українська делегація - Чехія, яка з 1 січня перебрала головування у ЄС. У Празі сьогодні заплановано провести зустрічі з прем'єр-міністром Чехії Міреком Тополанеком та віце-прем'єром, який веде галузевий напрям, членами Кабінету міністрів цієї країни.

За словами Соколовського, головна мета турне - представити необхідні роз'яснення країнам-членам ЄС щодо ситуації з транспортуванням російського газу до України та країн Європейського союзу та надати гарантії транзиту газу українською територією, а також проконсультуватися з європейськими фахівцями щодо переговорів України з РФ. 

Влада Чехії - країни, до якої з 1 січня від Франції перейшло головування в Європейському союзі, закликала Росію і Україну негайно відновити переговори і досягти компромісу з питання про постачання російського газу.
"Всі існуючі зобов'язання про постачання і транзит газу повинні бути дотримані", - цитує ВВС одного з чеських представників. 

ЄС також закликав обидві сторони до того, щоб суперечки навколо "газового питання" не стали причиною перебоїв в постачаннях російського газу в країни Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: