Дельфінотерапія не лікує, а дельфіни страждають у неволі - Супрун спростувала черговий міф

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала міф про користь дельфінотерапії. Вона переконує, що ця терапія не лікує і не приносить користі, яку рекламують. А коштує дуже дорого - за 20 хвилин плавання з дельфіном беруть до 3 тисяч гривень.

"Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Супрун навела дані наукових досліджень, в яких йдеться про те, що терапія за участю тварин - це лише підтримка основного курсу терапії, але в жодному разі не методика лікування. Задоволення від купання з дельфінами вважати лікувальним ефектом теж не можна.

У дельфінаріях поширені послуги дельфінотерапії — проведення часу з ними з нібито лікувальною метою. Коштують вони...

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 22 жовтня 2018 р.

Щодо лікувального ефекту ультразвуку, який видають дельфіни, Супрун зазначила, що він не досягає навіть мінімального значення для ультразвукової терапії медичних норм.

Також в. о. міністра спростувала тезу про те, що дельфінотерапія не зашкодить. За її словами, у дельфінів та людей є спільні інфекційні хвороби (кандидоз, сальмонела та інші), тож є ризик заразитися. Особливо тим людям, що мають проблеми зі здоров'ям.

Уляна Супрун стверджує, що думка про те, що дельфінам подобається купатися з людьми, також є хибною.

"В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою", - написала вона.

В. о. міністра нагадала, що дельфіни мешкають у солоній морській воді, у неволі ж вони перебувають у звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. Це все призводить до того, що у дельфінаріях ці тварини живуть від 2 до 6 років, тоді як на волі у середньому вони проживають від 25 до 50 років.

Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води, додає Супрун.

"Втім, існувати вони продовжують навіть у Харкові і Трускавці, де морем і не пахне. Активісти ж вимагають повної заборони дельфінаріїв в Україні", - зауважила в. о. голови МОЗу.

Нагадаємо, у жовтні минулого року у Києві закрили дельфінарій "НЕМО". Відповідне оголошення було розміщене на сайті дельфінарію. "Одним місцем страждання та знущання менше", – так відреагували користувачі соцмереж.

ВідеоКиївський дельфінарій закрили за жорстоке поводження із ссавцями

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції