"Дельта" шириться регіонами: перший випадок індійського штаму виявили під Полтавою

"Дельта" шириться регіонами: перший випадок індійського штаму виявили під Полтавою

Фото: УНІАН

Заражена "Дельтою" пацієнтка лікувалася вдома

У Кременчуцькому районі Полтавської області зафіксували перший випадок зараження індійським штамом коронавірусу "Дельта". Занедужала жителька селища Градизьк.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на полтавських посадовців.

"Дельту" у жінки виявили під час дослідження зразків у київському Інституті молекулярної біології Національної академії наук. Установі надіслали зразки хворих на COVID-19, щоб відстежувати появу штаму "Дельта" на території області. Результат дослідження отримали 4 серпня.

Зі слів завідувача відділення Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрія Байбарзи, штам "Дельта" виявили у жительки селища Градизьк Кременчуцького району. Обставини зараження наразі встановлюють. Є ймовірність, що зараження відбулося на території області.

Байбарза додав, що перебіг "Дельти" у пацієнтки не був ускладнений, жінка лікувалася вдома. Наразі пацієнтка, яка підхопила "Дельту", одужала.

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу "Дельта" наразі поширюється у світі швидкими темпами. Академік НАН України Сергій Комісаренко прогнозує, що в Україні вже у вересні також може статись його сплеск.

Тим часом у Львівській обласній інфекційній лікарні видужали троє пацієнтів з коронавірусом, у яких був підтверджений штам "Дельта".

Раніше відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський попередив, що спалах індійського штаму  коронавірусу "Дельта" в Україні очікується восени 2021 року, в гіршому випадку - навіть у середині серпня.

Як повідомлялося, заслужена лікарка Людмила Мухарська заявила, що спалах індійського штаму "Дельта" в Україні може статися вже в липні або, коли люди будуть повертатися після літніх відпусток, що більш імовірно.

Тим часом головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що наразі ситуація з коронавірусом викликає занепокоєння у східних областях України.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: через поширення "Дельти" від сьогодні діятимуть нові правила перетину кордону

Новини України: через поширення "Дельти" від сьогодні діятимуть нові правила перетину кордону

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація