"Дельта" в Україні: Комаровський дав поради батькам, як захистити дітей від небезпечного COVID-штаму

"Дельта" в Україні: Комаровський дав поради батькам, як захистити дітей від небезпечного COVID-штаму

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Батькам не варто ходити із дітьми у людні місця, де є високий ризик заразитися коронавірусом.

Індійський штам коронавірусу "Дельта" вже фіксують в Україні і, за даними експертів, найближчим часом він може накрити регіони. Однією із найбільш уразливих груп є діти, яких, до того ж, ще не  лікарі поки радять не вакцинувати. 

Як вберегти дітей від зараження коронавірусом штамом "Дельта" розповів відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський у своєму Instagram.

За його словами, специфічних засобів захисту для дітей від коронавірусу немає і потрібно вживати таких заходів безпеки, як і для дорослих. Передусім, необхідно провітрювати приміщення. Також варто надавати перевагу спілкуванню на свіжому повітрі, і слід зменшити контакти.

Лікар-терапевт зауважив, що дітям не варто спілкуватися з незнайомими людьми, а батькам не слід водити малюків туди, де є скупчення, а відтак і ризик заразитися. Йдеться, наприклад, про ринки, супермаркети.

"Загалом, якщо є найменші сумніви в якості вентиляції в приміщеннях, куди ви збираєтеся йти з дитиною, краще туди не ходити. А оскільки дітям до 5 років категорично не рекомендовані маски, то всі ці розмови, які ми постійно з вами ведемо — про інфікуючу дозу, протяг, навчання і спілкування на свіжому повітрі, мінімізацію контактів — для них особливо актуальні", - пояснив Комаровський.

Також, як додав Комаровський, найбільшу небезпеку становить кількість дози інфекції, яку може отримати дитина. Водночас, він зауважив, що наразі немає наукових робіт, які б підтверджували, що "Дельта" викликає у дітей важчий перебіг хвороби, ніж інші різновиди COVID-19.

"Що стосується дельта-варіанту і дітей, то ми знову повертаємося до основ — інфікуючої дози. Тому що особливість дельта-варіанту якраз і полягає, очевидно, в тому, що він викликає хворобу за меншої інфікуючої дози. Але перевіреної інформації про те, що вірус Дельта викликає важчий перебіг хвороби у дітей немає. Однак пам'ятаймо, що тяжкість хвороби завжди пов'язана з інфікуючою дозою. Виходить, що теоретично дельта-коронавірус може викликати важчий перебіг хвороби просто тому, що для виникнення хвороби потрібна менша кількість вірусних частинок", - зазначив фахівець.

Як відомо, 24 липня стало відомо про три випадки захворювання штамом коронавірусу "Дельта" у Львівській області.

А кількома днями раніше шість випадків індійського штаму коронавірусувідомого як "Дельта", зафіксували первинним тестуванням в Олександрівській лікарні Києва. Діагностували цю мутацію в людей різного віку - від 21 до 73 років. 

Тим часом напередодні у Києві помер один з шести пацієнтів, у якого виявили новий і небезпечніший штам коронавірусу "Дельта".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Коронавірус в Україні: у столичній лікарні помер перший пацієнт зі штамом "Дельта"

Коронавірус в Україні: у столичній лікарні помер перший пацієнт зі штамом "Дельта"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація