Дем'янюка було переведено до будинку престарілих

Іван Дем'янюк, засуджений до 5 років позбавлення волі за співпрацю з нацистами, переведений до будинку для літніх людей на околиці Мюнхена, однак, скільки часу він проведе на волі наразі невідомо.

91-річний уроженець України Іван (Джон) Дем'янюк, визнаний винним у пособництві вбивству більше 28 тисяч в'язнів-євреїв у концентраційному таборі Собібор, залишив в'язницю і переїхав в будинок престарілих.

Скільки часу Іван Дем'янюк зможе провести на волі у будинку для літніх людей на околиці Мюнхена, невідомо.

Протягом п'яти днів після винесення вироку захист засудженого має намір оскаржити рішення суду. На розгляд апеляції може піти до півтора років.

Нагадаємо, у четвер, 12 травня, земельний суд Мюнхена засудив його до п'яти років позбавлення волі. Проте суддя порахував можливим звільнити Дем'янюка з-під арешту до тих пір, поки вирок не набуде чинності. В основу рішення ліг той факт, що засуджений провів два роки в попередньому ув'язненні, та його похилий вік.

Процес над Дем'янюком розпочався в Німеччині 30 листопада 2009 року після того, як він був депортований зі США. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборі Собібор, де служив наглядачем, за що в пресі його охрестили "катом Собібору".

Процес кілька разів переривався через стан здоров'я обвинуваченого. Адвокати Дем'янюка наполягали, що їхній підзахисний надто слабкий, проте за підсумками медичної експертизи він був визнаний достатньо здоровим.

Німецька прокуратура вимагала засудити Дем'янюка до шести років позбавлення волі. Захист наполягав на невинності підсудного - за словами його адвокатів, усю війну він утримувався у таборі як військовополонений.

Відзначимо, що Львівська облрада має намір звернутися з проханням до президента України Віктора Януковича домогтися звільнення Івана Дем'янюка.

Водночас, у Росії привітали рішення мюнхенського суду, який виніс Дем'янюку обвинувальний вирок. "Для нашої країни, яка винесла на собі основний тягар боротьби з фашизмом і зазнала в ній найбільших людських жертв, цей вердикт має знаковий характер", - зазначили в МЗС Росії.

Читайте також:

Засудженого на п'ять років Дем'янюка відпустять на свободу

"Ката Собібору" Івана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

Розсекречені документи ФБР виправдовують Івана Дем'янюка

Росія вітає засудження Дем'янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: