Демаркація кордону із Білоруссю позбавить українських селян двох тисяч гектарів землі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Демаркація кордону із Білоруссю позбавить українських селян двох тисяч гектарів землі

Демаркація кордону позбавить людей пасовища для худоби

Після завершення демаркації кордонів між Україною та Білоруссю величезна територія, яку селяни вважали своєю, відійде сусідам.

Жителі села Миси, на Чернігівщині, обурені, що острови, де вони випасали худобу і збирали ягоди, відтепер для них закриті, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жителі села Миси були впевнені, що ці острови - українські, поки на інформаційному стенді не з'явилася карта, яку повісили прикордонники.

Років сто тому острови були заселені, кажуть місцеві. Коли Дніпро змінив русло, люди перебралися на суходіл у село Миси. На островах випасали худобу та збирали гриби і ягоди.

Незабаром на островах мають зʼявитися прикордонні стовпи, які чітко окреслять межу поміж державами. І тут на жителів Мисів може чекати справжній сюрприз, бо землі, які вони вважали своїми, опиняться по той бік кордону. Українців і зараз не пускають на острови, скаржаться жителі Мисів.

Прикордонники пояснюють, що острови біля Мисів, поки що є українськими, але все зміниться, коли встановлять прикордонні стовпчики. У тому, що острови відійшли Білорусі, винять Дніпро. Річка змінила русло і окреслила нову лінію кордону, щоправда, відрізала шмат української землі. Однак, держава загалом утрати компенсує, кажуть прикордонники, бо в іншому місці Дніпро вкрав землі і в Білорусі.

Поки не завершиться демаркація кордону, місцевим можна відвідувати острови. Щоправда, на це все одно потрібен дозвіл прикордонників, а потім — дорога закрита. Жителів Мисів перспектива отримати шмат білоруської землі не втішає.

Щоб зайвий раз не дратувати місцевих жителів, карту з новими межами прикордонники врешті вирішили зняти з інформаційного стенду.

Нагадаємо, що білорусько-український кордон розділять смугастими стовпчиками

Кореспондент ТСН Алла Скорик.

Жителі Чернігівщині, обурені, що острови, на яких вони випасали худобу, перестали бути територією України

Жителі Чернігівщині, обурені, що острови, на яких вони випасали худобу,  перестали бути територією України
Наступна публікація