Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
День бабака в Україні: харківський віщун дав прогноз, а в Києві порадили питати про погоду у ведмедів

Львівських же тварин витягнуть після зимової сплячки на свято Стрітення.

У день бабака в Харкові вже 15-й раз поспіль свій прогноз на прихід весни зробив місцевий гризун Тимко. Це вже третя тваринка, котра бере участь у церемонії віщування і вона приходиться онуком першому пухнастому оракулу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попередника, другого Тимка, відправили на пенсію достроково через поганий характер – він минулого року вкусив доглядальника. А першого Тимка у 2004 році обрали з-поміж десятка інших бабаків харківські журналісти, котрі надихнулися відомим голівудським  фільмом "День бабака", де герой стрічки, журналіст, опинився у замкненому колі повторення одного і того самого дня. "Дуже часто їздили у великобурлуцький степ, де бабаки, і ми вирішили: якщо ми їздимо в заказник, чому б не святкувати день бабака", - пояснила голова харківського прес-клубу Людмила Доля.

ВідеоУ Харкові бабак Тимко зробив власний прогноз погоди українцям

Харківський бабак славиться точнішими прогнозами за свого американського колегу. Його шанувальники, для яких сьогодні теж був День бабака, кажуть, що майже все справджується. Традиційний День бабака триває вже п'ятнадцятий рік. Тож її підтримує вже ціле покоління бабаків. Сьогодні з нори діставали внука першого харківського віщуна.

У Харкові бабак Тимко зробив власний прогноз погоди українцям

Біологи ініціативу привітали, але не приховують, що найскладніше – це добудитися тварину серед зими. Але не цього року – погода сприяла легкому пробудженню гризуна. "Тому що тепла погода, вони відчувають це. Вони в неглибокій сплячці", - розповів професор ХНУ імені Каразіна Віктор Токарський.

А от львівські провісниці, 4-річні бабачки-Марусі, досі сплять – зоологи виносять їх на люди 15 лютого, бо надто раннє пробудження для тварин є стресом. "Не дивлячись на те, що зима така досить тепла, але вони, як на диво, заснули цього року в нормальні календарні терміни, на початку листопада, і думаю, якраз через два тижні, на Стрітення, це буде нормальне стандартне їхнє пробудження", - пояснив директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Не будили й подружжя пророків-бабаків Вікентія та Марусю, які живуть у зоопарку під столицею. Їхні опікуни переконують, що у природі ці тварини сплять до квітня, тож будити їх заради передбачень на половині сну не варто. "У мене є гарна пропозиція для тих, хто робить таке. Є ще тварини, котрі впадають у зимову сплячку, і в котрих точно так само можна спитати, яка буде погода. Я пропоную зайти до камчатських ведмедів і спитати в них, який буде прогноз на весну. Обіцяю: розкажуть так, що всі довго пам’ятатимуть", - каже власник парку під Києвом Михайло Пінчук.

Кореспондент ТСН Мар’я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції