День Конституції

Сьогодні День Конституції. 11 років тому Верховна Рада прийняла Основний закон України.

День Конституції
(Фото: прес-служби Президента)
11 років тому Верховна Рада прийняла Основний закон країни. В Україні сьогодні відзначається День Конституції.

З цієї нагоди в Києві та в обласних центрах відбудуться масові гуляння і концерти, а в містах-героях відбудуться святкові феєрверки. Урочистості триватимуть чотири дні - стільки святкуватимуть і відпочиватимуть українці.

Представники різних гілок влади, зокрема політики, трактують її положення у своїх інтересах, що спричинило дестабілізаційні процеси, які відбулися навесні цього року. На думку прем’єр-міністра Віктора Януковича, Конституція сьогодні не виконується. Схожої думки дотримується і Президент Віктор Ющенко. 

День Конституції
(Фото: прес-служби Президента)
Недієздатність Основного закону зразка 1996 року, стверджують політологи, довів розпуск парламенту після складення мандатів представниками БЮТ і Нашої України.

Наприкінці 2004 року до Конституції було внесено поправки, що перерозподілили повноваження між президентом, парламентом та урядом на користь двох останніх гілок влади. Тепер в Україні діє змішана парламентсько-президентська форма правління, але політики не навчилися жити в злагоді, перетягаючи ковдру повноважень на себе. 

День Конституції
З’ясування відносин між ними закінчилося політичною кризою - Президент своїм указом відправив у відставку парламент, який, втім, не визнає його конституційність, тож звернувся за допомогою до Конституційного суду.

КС, у свою чергу, став жертвою політичних інтриг. Не знайшовши відповіді на спірні питання в Конституції, лідери країни - Президент, прем’єр і спікер парламенту Олександр Мороз домовилися  втрьох - провести вибори й удосконалити Основний закон, щоб надалі не допустити боротьби за повноваження.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: