Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
День масових сутичок та провокацій. Як у 2014 році Росія анексувала український Крим

Тоді майже 80 осіб травмувалося.

Від сьогодні, 26 лютого, в Україні відзначатимуть День спротиву окупації Криму. Відповідний указ підписав президент Зеленський. Саме сьогодні шість років тому в Сімферополі відбувся найбільший проукраїнський мітинг та наймасовіші сутички з проросійськими силами та завезеними з Росії провокаторами. Як це було, у сюжеті ТСН.19:30.

26 лютого 2014 року у Сімферополі перед будівлею Верховної Ради Криму відбулося одразу два мітинги. Один на підтримку територіальної цілісності України, на нього вийшли євромайданівці та кримські татари, а інший - очолювали проросійські сили, а також завезені з РФ підбурювачі, які виступали за приєднання півострова до Росії.

Між сторонами спалахнули масові сутички, почалася штовханина, яка переросла у бійки. У штовханині та бійках загинули дві людини, 79 особи отримали забиття та переломи.

Відео Зеленський підписав указ про відзначення Дня спротиву окупації Криму

26 лютого - День спротиву окупації Криму. Відповідний указ президент Володимир Зеленський вже підписав. Саме 24 лютого 6 років тому у Сімферополі  пройшов найбільший проукраїнський мітинг і наймасовіші сутички з  проросійськими силами та завезеними з Росії провокаторами. Як це було – у сюжеті.  

Зеленський підписав указ про відзначення Дня спротиву окупації Криму

"Наші сили перевершували їх. Ми просто витіснили їх з того майданчика. Саме проросійські біля головного входу. Під нашою силою вони не встояли", - пригадує Ісмаїл Рамазанов, який був активним учасником тих подій.

Проукраїнським силам тоді все ж вдалося увійти в кримський парламент. Куратори з Кремля визнали, що їхній сценарій провалився. І увесь світ побачив, як "зелені чоловічки"з кулеметами в руках увечері захоплюють будівлю Верховної Ради Криму, вивішують російські прапори, а вночі ніби-то проводять голосування про референдум.

Нині Захід запровадив низку економічних санкцій проти РФ за незаконну анексію Криму, а міжнародні організації визнали окупацію незаконною і засудили дії Кремля. Росія ж і до нині заперечує незаконне загарбання півострова.

Вшановуючи мужність та героїзм всіх учасників мітингу, 26 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Президент під час свого виступу на форумі Age of Crimea, наголосив, що поки триває окупація, про наших людей, які змушені тимчасово мешкати на анексованій частині України, треба дбати.

"Я хочу запевнити, що канал АТР продовжить своє мовлення, ніхто не позбавить їх державної підтримки. Це питання вирішиться найближчим часом. Ми також домовилися з президентом Туреччини Раджепом Ердоганом збудувати 500 квартир для кримських переселенців. Найближчими днями турецька сторона приїде до України, щоб обрати ділянки для будівництва", - сказав Зеленський.

За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, у рамках ООН сформувалася міжнародна коаліція держав, які активно підтримують нашу державу в кримському питанні.

"Ми знаємо що Росія величезна країна з величезною армією, але її архаїчна, збудована на імперських фальшивих міфах. Політика якої є історично приречена. Якщо будемо впевнені у своїх силах, якщо наполегливо працюватимемо, ми обов'язково переможемо", - наголосив під час виступу голова МЗС України Вадим Пристайко.

Плейлист 23 відео Новини окупованого Криму. Актуальне

2019 року Крим "відсвяткував" вже п’яту річницю анексії. За цей час півострів, як і Росія, отримав серйозні санкції, однак ніхто досі не змусив Москву хоча б розпочати обговорення повернення Криму до України. На п’ятий рік анексії росіяни продовжують репресії та утиски на півострові.

Новини окупованого Криму. Актуальне

Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції