Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
День матері: більше 10 дітей та півсотні онуків – як живуть багатодітні сім'ї на Рівненщині

Лише в одному Рокитнівському районі більше трьох тисяч багатодітних матерів.

Вони не знають, як це бути не в декреті, народжують подекуди двох малят за рік і дивуються, що у когось дитя лише одне. Три тисячі триста багатодітних мам проживають лише в одному Рокитнівському районі, на Рівненщині. Мати з десяток дітей, півсотні онуків та сотні правнуків для тамтешніх родин – буденність, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

В одній палаті Рокитнівського пологового Надія та Любов – двоє породіль із одного села Карпилівка. Тішаться своїми новонародженими донечками. Любові - 38. Доню ще не назвала. Каже, старші діти хочуть дати ім'я своїй маленькій сестричці.
"Одинадцята, 10 вдома, старшому - 15 років", - ділиться породілля і запевняє, що зупинятися не збирається.

Надія народила на день пізніше. Жартує, доня ювілейна – десята дитина у сім'ї. Вже 17 років жінка у декреті. У неї шестеро хлопчиків та чотири дівчинки.
Цих мам не відлякують пелюшки, нічні недосипання через плач малят, чи приготування обіду на всіх.

"8 літрів супу, вареників 120, пельменів то так 300-350", - розповідає про свої кулінарні звершення Надія.

ВідеоУ одному із районів Рівненщини проживає більше трьох тисяч багатодітних мам

Три тисячі триста багатодітних мам проживають лише в одному Рокитнівському районі. Мати з десяток дітей, пів сотні онуків, та сотні правнуків для тамтешніх родин – буденність. Вони не знають, як це бути не в декреті, народжують подекуди двох малят за рік і дивуються, що у когось дитя лише одне.

У одному із районів Рівненщини проживає більше трьох тисяч багатодітних мам

Завідувачка районного пологового працює вже 23 роки, і хоч має тисячі пацієнток – більшість знає в обличчя, бо жінки народжують тут по 10, а то й 17 разів. Лише багатодітних сімей в районі – понад три тисячі.

"Рекорд в нашому районі - 17-та дитина. Була щаслива мама, була щаслива вся родина", - каже завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення Рокитнівської лікарні Людмила Коцюрубська.

Дехто з жінок тут буває навіть двічі на рік.

"В січні можуть народити, і в грудні місяці може народити іще одну дитинку", - ділиться медик.

У Карпилівці, звідки породіллі Надія та Любов, багатодітні сім'ї – не дивина. В Оксани Брички поки що найбільше в селі - 12 дітей. Каже, Бог дасть - ще буде. Наймолодшому Семенку два з половиною місяці.

"Я просто подивлюсь на тих, у кого зовсім нема дітей, то мені їх шкода, навіть шкода тих, в кого одненьке, бо ж то виросте одненьке, піде десь сам", - каже Оксана.

Свекор Оксани – теж рекордсмен в селі. У свої 60 років має 51 онука. Навідують по черзі, бо за одним столом зібратися важко. Та ще певен - матиме сотні правнуків. На старості, каже, точно буде кому склянку води подати. Багатодітні ж мами кажуть, свято Матері для них щодня. А головний подарунок - щоби всі були здорові та щасливі.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції