День незалежності України: що зроблено за 19 років

24 серпня Україна відзначила 19-ту річницю Незалежності.

Україна відзначила 19-ту річницю Незалежності. Буремні дев'яності, нестабільні двотисячні - це все довелося пережити українцям вже у новій державі. Успіхи і невдачі змінювали одні одних і часто других було більше. Що зроблено в Україні за 19 років?

До зали Верховної Ради заносять синьо-жовтий прапор. Під куполом на Печерську вперше звучить гімн, слова якого ще не всі депутати знають. А біля стін парламенту - велелюдний мітинг. Люди вигукують лише одне слово - так приймали акт про Незалежність 1991 року.

За кілька місяців це підтримає і народ, проголосувавши за самостійність на референдумі.

Після святкової ейфорії країна занурилася в затяжну економічну кризу, а населення вивчало ази капіталізму і нюанси приватизації. Офіційно вона почалася 1992 року, але на той час частина підприємств вже була у приватних руках. Більшість із них закривали і пускали на брухт.

Тих, хто під час переходу до ринкової економіки залишився на плаву, - безпомилково можна було визначити за малиновими піджаками. Вони стали незмінним атрибутом "нового українця", і ознакою успіху в бізнесі.

А масові бідність і безробіття спочатку заганяють людей на городи вирощувати картоплю, а потім - до великих міст. З мапи зникають цілі села. Чисельність населення стрімко скорочується. Гасло "нас уже не 50 мільйонів" звучить як застереження.

Україна відмовляється від ядерного статусу та закриває четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС . З одного боку, це цивілізована політика, з іншого - країна так і не отримала обіцяної допомоги.

Політичну стабільність дев'яностих похитнула акція "Україна без Кучми", їй передувало зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

Майдан 2004-го не тільки вселив у людей надію, яка не справдилася, а й повернув відчуття нестабільності. Два вектори - східний і західний - вже не лише предмет суперечок політикуму, в діаметрально різні боки налаштовується населення.

Разом з тим підприємництво розвивається, великий бізнес знаходить собі місце на світових ринках, Україна отримала членство у Світовій організації торгівлі.

Імідж України на світовій арені і нині не найкращий. Її, щоправда, вже ідентифікують як самостійну державу, завдяки митцям і спортсменам. Брати Клички, Андрій Шевченко, Яна Клочкова, Руслана Лижичко - це ті люди, які змусили світ запам'ятати слово - Україна.

Як свідчать соцопитування, нині все більше людей вважають себе громадянами України, а все менше пов'язують себе із радянським минулим.

Читайте також:

Google відзначив День незалежності жовтими соняхами

Святкування Дня незалежності

Незалежність зі сльозами на очах

Україна відзначає 19 років Незалежності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: