Запали свічку пам'яті: 28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів

Запали свічку пам'яті: 28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів

Фото: Уніан

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом.

Із послабленням комуністичного контролю над суспільним життям у другій половині 1980-х років відновлюється пам'ять про Голодомор. Від 1993 року в Україні на державному рівні  вшановується пам'ять безневинних жертв голодоморів. У листопаді 2008 року в Києві було споруджено Національний меморіал жертв Голодомору. Загалом в Україні встановлено понад 7 100 меморіалів, пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених жертвам Голодомору.

28 листопада 2020 року в Україні та в столиці відбудуться численні заходи вшанування пам'яті жертв голодоморів.

Фото: Уніан

Цього дня у Києві приспустять державні прапори, буде обмежено проведення розважальних заходів.

Скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок — всі ці заходи відбудуться на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Михайлівській площі та інших пам’ятних місцях.

Так, цьогоріч, незважаючи на всі виклики, спричинені пандемією, о 15:20, на території Національного музею Голодомору-геноциду Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України та Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви відслужать панахиду за невинно убієнними. 

Фото: Уніан

В онлайн-форматі та соціальних мережах триватимуть інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи під загальним гаслом "Збережи пам’ять. Збережи правду", підготованих Національним музеєм Голодомору-геноциду.

До 6 грудня в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва організовано книжкову виставку "Трагедія незнищенної волі".

Також в онлайн-форматі на сайті Державного архіву м. Києва можна ознайомитись із архівними документами "До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні".

Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор

  • 28 листопада, о 16:00 по всій Україні відбудеться акція “Запали свічку пам'яті”: запаліть свічки та залиште їх на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом співвітчизників.
  • запишіть свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передайте їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду)
  • віднайдіть старі світлини рідних людей
  • передайте до музею артефакти 1920-1930-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).

Українці ніколи не забудуть, що Голодомор – це геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців та їхніх намагань збудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.

Фото: Уніан

Після десятиліть нищення, Україна звелася на ноги і 1991 поставила крапку в історії радянської "імперії". І нині Україна впевнено зупиняє спроби відродити цю імперію. Впевнено захищає свободу — свободу власну, свободу Європи. Бо ми народ, який не зламали геноцидом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація