День Соборності: українці відзначили 101-шу річницю злуки в одну державу

День Соборності: українці відзначили 101-шу річницю злуки в одну державу

Фото: УНІАН

На початку минулого століття зберегти єдність не вдалося, за неї віддають життя й сучасні герої.

Україна відзначила День соборності – саме 22 січня 101 рік тому про об'єднання в Києві оголосили Українська та Західно-Українська Народні Республіки. Утворилась єдина держава, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли ж радянська імперія наближалася до остаточного розпаду, в січні 1990 року на хвилі патріотичного піднесення українці вишикувались у живий ланцюг – від міст на Заході України і аж до Києва на дороги вийшли із синьо-жовтими прапорами. Тоді, за різними оцінками, в цій масовій акції взяли участь до трьох мільйонів людей.

"Живі ланцюги" й урочисті ходи: як українці відзначали День соборності

"Живі ланцюги" й урочисті ходи: як українці відзначали День соборності

Традиційно по всій Україні єднання повторюють: "Одна, єдина, соборна Україна!" У Києві на мосту Патона з лівого та правого берегів Дніпра із синьо-жовтими прапорами прямують колони. Сотні людей поєднались в акції "Живий ланцюг". Їх вітають автомобілісти. Символічна хода і зустріч посередині мосту – це згадка про об’єднання УНР та ЗУНР в одну державу. Люди вшанували пам’ять загиблих 22 січня 2014 року під час Революції Гідності Михайла Жизневського, Сергія Нігояна і Юрія Вербицького, потому взялися за руки: "Вони показали, що ці два кольори є для них дуже важливі і що держава Україна має гідне покоління".

У Кропивницькому з пів тисячі містян відзначили день Соборності урочистою ходою. Люди несли гасло: "Разом з власної волі з 1919 року". Хода єдності пройшла головними вулицями міста, її учасники поклали квіти до меморіальної дошки Герою Небесної Сотні Віктору Чміленку, а також вшанували пам’ять першого прем’єр-міністра УНР Володимира Винниченка.    

На Прикарпатті ланцюг єдності утворили школярі – понад тисячу учнів 5 сільських шкіл вийшли на міст, щоб об’єднати два береги Бистриці Солотвинської. Задля єднання дітям довелося пішки подолати зо п’ять кілометрів: "Так важливо пам’ятати, що немає заходу і сходу, а є одна наша українська нація. Це насамперед єднає нас, єднає всю Україну, це дуже прекрасно, що багато дітей до нас долучилися, багато вчителів". Хлопці були з синьо-жовтими прапорцями, кульками у руках, а дівчата накинули на плечі українські хустки. Насамкінець школярі та вчителі виконали державний Гімн України.

Ланцюгом єднання відзначили День Соборності і в Чернівцях. Кілька сотень містян на центральній площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку розгорнули величезний прапор України, утворивши символічний ланцюг єднання. Священники і капелани помолилися за усіх тих, хто загинув за Україну, а діти спеціалізованої школи жестами виконали національний славень.

Кореспондентка ТСН Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Наступна публікація