Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Денісова закликала російського омбудсмена просити Путіна про помилування Сенцова

Українська сторона побоюється за стан здоров'я політв'язня.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову просити Путіна про помилування політв'язня Олега Сенцова.

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

"Звернулась до Уповноваженої РФ Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню Олега Сенцова від відбування покарання з гуманітарних причин і звернутися із відповідним проханням до Президента РФ", - пише Денісова.

У заяві омбудсмен пише, що довготривале блокування зустрічі з Сенцовим викликає побоювання щодо стану здоров'я українця. До того ж російська сторона не надає докуметальних доказів задовільного самопочуття Сенцова. 

Звернулась до Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню Олега Сенцова від відбування покарання з гуманітарних причин і звернутися із відповідним проханням до Президента РФ.

Опубліковано Людмилою Денісовою 20 червня 2018 р.

[media type="video" id="386826843"]

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  

31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш    

Омбудсмен Людмила Денісова протягом п'яти днів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. 

 

ВідеоСенцов не звертатиметься до Путіна про помилування

Звернутися до голови РФ з проханням про волю - такий варіант виходу на свободу для українського режисера запропонував Дмитро Пєсков. Те, що Сенцов не проситиме цього, заявили омбудсмен, яка вже 5-й день намагається зустрітися із українськими заґратованими, і перший віце-спікер Ірина Геращенко. Український режисер Олег Сенцов голодує вже 37-й день.

Сенцов не звертатиметься до Путіна про помилування

Залиште свій коментар

Вибір редакції