Денісова звернулась до уряду через переведення поранених моряків до СІЗО "Лефортово"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку омбудсмена, переміщення українських військовополонених становить загрозу для подальшого одужання та найшвидшого звільнення.

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулась до глави МЗС України Павла Клімкіна та очільниці МОЗ Уляни Супрун через переведення поранених українських військовополонених моряків до "Лефортова", що загрожує їхньому одужанню.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Мені стало відомо про переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування. За висновками, наданими РФ, стан здоров’я трьох поранених задовільний, але з альтернативних джерел відомо, що це не так", - наголосила вона.

У зв’язку з цим Денісова повідомила, що терміново надіслала звернення до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.

"Занепокоєна цією ситуацією та вважаю, що переміщення українських військовополонених становить загрозу для подальшого одужання та найшвидшого звільнення. Тому звернулася до урядовців з проханням вжити заходів щодо забезпечення невідкладного медичного обстеження, лікування та реабілітації", - додала омбудсмен.

Терміново надіслала звернення до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та до в.о. Міністра охорони здоров’я...

Опубликовано Людмилой Денісовой Среда, 23 января 2019 г.

Нагадаємо, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції