Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депресивний жіночий стан і чоловіча потенція: що переживають трансгендери на гормональному етапі зміни статі

Болі можуть бути настільки сильними, що ніякі ліки їх не перекривають.

Їх часто плутають із гомосексуалами й переслідують за незвичну зовнішність, але насправді трансгендери – це не про одностатеве кохання. Це люди, які вважають, що природа наділила їх не тим тілом, і покладають життя, щоб змінитися – здійснити перехід, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Починають зазвичай із приймання гормонів. Бажання втекти з ненависного для них тіла – сильніше побічних ефектів від лікування. Трансгендери свідомо йдуть на ризики в надії прожити нехай коротке, але таке бажане життя. 

ВідеоПерехід: як трансгендери ризикують здоров'ям, аби жити у "правильному" тілі

Їх часто плутають із гомосексуалами й переслідують за незвичну зовнішність. Насправді, трансгендери - це не про одностатеве кохання. Це люди, які вважають, що природа наділила їх не тим тілом, і покладають життя, щоб змінитися - здійснити перехід. Починають зазвичай із приймання гормонів. Бажання втекти з ненависного для них тіла сильніше побічних ефектів від лікування. 

Перехід: як трансгендери ризикують здоров'ям, аби жити у "правильному" тілі

Почати жити з 30 років у зовсім протилежній ролі – Маша прирекла себе на пожиттєве добровільне лікування, але впевнена, що воно того варте. "Я можу дозволити собі все, що я хочу", - каже вона. Від народження вона Микола, але цього не можна казати вголос. "Це мов прізвисько шкільне, старе образливе прізвисько", - пояснює вона. Дивний мікс чоловічих і жіночих рис, вибухова поведінка підлітка, хоча насправді їй – 32. Проблеми, каже,  почалися в дитинстві: хлопчаче тіло тисло, як чуже вбрання. Вона усвідомлювала себе дівчинкою, хоч світ довкола кричав, що цього не може бути. "Я випадала із соціума дуже сильно", - каже Маша.

До 30 років чесно намагалася жити, як чоловік, але нерви не витримали, і Маша розпочала так званий "перехід".  Це зміна подоби – аж до протилежної статі. Тепер її щоденний раціон складають до всього іншого пігулки, покликані максимально задавити чоловічі гормони й наростити жіночі. "Зменшується мускулатура, форма обличчя змінюється, форма ніг, форма рук. Зростають сідниці, трошки більше жирку стає на грудях. Ось ліфчик, у ньому вже є поролон, якщо під нього підкласти ось такі штучки, можна добитися, ну, мінімального декольте", - каже вона. Разом з тим Маші дістався ще один пубертатний період – гормони діють так, ніби знову переживаєш свої 15. "Це наче друге статеве дозрівання. Життя складніше, але цікавіше", - пояснює дівчина.

Фотогалерея У США хворий на ВІЛ трансгендер заявив, що не хоче померти людиною, а тому став драконом (4 фото)

Потенція зберіглася, а от воля до життя зникла. "Я була в депресивному стані та зрозуміла, що це побічні наслідки. Я завалила дуже сильно тестостерон. Якщо тестостерону зовсім не буде, людина помре", - пояснює Маша. Справа в тому, що всі ці препарати вона призначила собі сама – за порадами з інтернету. "Всі ці препарати є в аптеці у вільному доступі. Я приймаю, сама собі записую ці препарати, здаю аналізи – і таким чином мені здається, що все добре", - каже вона.

Ендокринолог Тетяна Крайняк з усіх сил переконує своїх незвичних пацієнтів не займатися самолікуванням, бо депресія – найпростіше, що може трапитися з тими, хто сам призначає собі гормони. "Інфаркти, інсульти", - пояснює можливі наслідки лікар. "Із чотирьох трансгендерних хлопців, яких я оглядала, три були в жахливому передозуванні. Вони прагнуть швидше отримати ефект", - пояснює медик. На прийомі трансгендер Жора, колись Яна. "Шість місяців замісної терапії – припинилися місячні. Це нормально. Рівень тестостерону досягнутий адекватний, вкладається в референтні показники для чоловіків вашого віку", - заспокоює лікар.

На вигляд Жорі 16, хоча насправді 24. Свою трансгендерність він не приховує, бо працює на телебаченні. За півроку прийому гормонів у  Жори мутував голос. "Мене тішать навіть найменші зміни, збільшення волосяного покрову. Мені часто сниться, що в мене борода виросла. Ну, видно, я цього дуже хочу", - зізнається він. Насправді ж поки ростуть лише непомітні вусики, які Жора наполегливо голить. Деякі трансгендери фільмують себе щодня протягом приймання гормонів. У мережі є ролики, які демонструють майже казкові метаморфози від статі до статі. Одні кардинально змінюються за кілька місяців, інші змушені ковтати пігулки роками.

Чого коштує зайвий поспіх, знає Себастьян. Він повністю втік від жіночого тіла лише за рік. "Такі зміни, як у мене, вони через два роки наступають, через три", - каже він. І приховує обличчя, бо в маленькому містечку – заклюють. Щодня вертається додому новою дорогою, щоб сусіди не впізнали у ньому колишню дівчину. Утім, не це найгірше. "У мене боліло все, у мене зводило ноги, цей біль відлунював скрізь. У мене це було настільки сильно, що знеболювальні мені не допомагали", - зізнався Себастьян. Щоночі він потерпав від дикого болю у всьому тілі, аж поки не зменшив дозу гормонів. Зараз іноді біль повертається, мати бачить це і страждає разом із сином. "Що з ним буде? Скільки він іще проживе?", - хвилюється вона.

Лікарі радять трансгендерним чоловікам позбавлятися жіночих органів, бо у разі приймання гормонів вони зменшуються і поступово перестають функціонувати. Якась їх частинка лишається та збільшує ризики появи онкологічних процесів. Жора все про ризики знає, але спить і бачить, коли опиниться на наступній сходинці "переходу". Будь-яка побочка не така страшна, як самогубство, про яке він думав до початку лікування.

Кореспондент ТСН Марія Шевченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції